3
Četvrtak 06.09.2012.
02:24

Serena “oduvala“ Anu Ivanović

Ana Ivanović je završila takmičenje u četvrtfinalu US Opena, izgubivši od domaće teniserke Serene Vilijams sa ubedljivih 2:0 (6:1, 6:3) posle samo 53 minuta igre.

Nije mogla da uradi ništa protiv superiorne Amerikanke: Ana Ivanović

Amerikanka je otvorila meč servisom i ne samo što je iskoristila tu prednost, nego je i oduzela servis Ani u drugom gemu. Serena je potom još jednom bila sigurna, pa je posle samo šest minuta igre vodila sa velikih 3:0. Naša teniserka je u nastavku ipak uspela da osvoji prvi gem (3:1), ali je to bilo sve što je uradila u prvom setu.

Serena je već u petom gemu povela sa 4:1, onda je na Anin servis došla do dve brejk lopte (15:40), iskoristila prvu i stigla do nedostižnih 5:1. Imala je Srpkinja identičnu situaciju u sedmom gemu prvog seta - dve brejk lopte pri rezultatu 15:40, ali je Amerikanka osvojila četiri poena zaredom za lakih 1:0 u setovima posle samo 25 minuta igre.

Ana je bolje počela drugi set, odmah iskoristivši prednost svog servisa za prvo vođstvo u meču - 1:0... I, ispostavilo se, jedino vođstvo u meču... Superiorna Serena je odmah izjednačila, zatim napravila brejk za 2:1 i praktično odredila dalju sudbinu meča.

Obe teniserke su osvajale gemove na svoje servise sve do devetog gema, kada je, pri rezultatu 5:3 za Amerikanku, Serena napravila još jedan brejk i rutinski, posle 28 minuta igre u drugom setu, zasluženo stigla do 6:3 i polufinala.