1
Četvrtak 31.05.2012.
19:57

RG: Janko preko Šardija u treće kolo

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas u tri seta pobedio domaćeg igrača Žeremija Šardija rezultatom 7:6, 6:1, 7:5.

Tipsarević, koji je osmi teniser sveta, do pobede je došao posle dva sata i 34 minuta igre.

Prvi set protekao je u izjednačenoj, ali i nesigurnoj igri oba tenisera, pošto su ukupno napravili 43 greške. Janko se taj-brejku bolje snašao i dobio ga sa 7:4.

Srpski teniser je u drugom setu zaigrao sigurnije i lako osvojio taj deo meča, dva puta oduzevši servis protivniku.

U trećem setu, Tipsarević je pri rezultatu 3:3 oduzeo servis protivniku, ali mu je Šardi već u narednom gemu vratio brejk. Ipak, osmi nosilac je u 11 gemu trećeg seta ponovo uzeo brejk Šardiju i u sledećem na svoj servis bez izgubljenog poena došao do pobede.

Tipsarević će u trećem kolu igrati protiv 29. nosioca Žilijena Benetoa, koji je ranije danas bio bolji od Dmitrija Tursunova sa 3:0.

Reprezentativac Srbije će protiv Benetoa pokušati da prvi put u karijeri dođe do osmine finala Rolan Garosa u singlu.