Nedelja 28. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 06.02.2012.
20:08
Vestionline, Beta A

Vraneš: Došlo je i naših pet minuta

Selektor ženske teniske reprezentacije Srbije Dejan Vraneš ocenio je danas da je pobedom protiv Belgije (3:2) i plasmanom u polufinale Svetske grupe Fed kupa napravljen veliki uspeh i da je došlo "pet minuta" njegove selekcije.

Dejan Vraneš i Bojana Jovanovski

"Mogu da kažem da sam izuzetno srećan i da mi je drago zbog uspeha ove ekipe. Došlo je i naših pet minuta, napokon smo se domogli tog polufinala", kazao je Dejan Vraneš po sletanju u Beograd iz belgijskog mesta Šarlroa.

Srpske teniserke pobedile su prošlog vikenda Belgiju sa 3:2, iako su drugog dana duela gubile sa 1:2. Odlučujući poen donele su Bojana Jovanovski i Aleksandra Krunić pobedom u dublu.

"Želeo bih da čestitam devojkama na izuzetnoj atmosferi i odnosu koji je među njima vladao. To je bio ključni deo u meču koji je presudio pobednika", ocenio je Vraneš.

Zbog povrede butnog mišića u duelu sa Kirsten Flipkens, koji je ipak uspela da pobedi, vodeća srpska teniserka Jelena Janković nije mogla da nastupi drugog dana takmičenja.

"Iznenadila nas je niska temperatura u sali pred meč, međutim, isto je bilo i njima. Jeleni nije išlo na ruku to što Flipkens 90 odsto udaraca igra niske lopte. Zato je i došlo do povrede. Morala je stalno da se saginje i 'čupa to'. Lopte su se isto smrzle i bile spore, pa nije mogla da sprovede taktiku koju smo se dogovorili. Uspela je, ipak, da stegne zube i reši meč u našu korist", rekao je Vraneš i dodao: 

"Kada smo čuli preporuku doktora da nije pametno da Jelena igra zapitao sam se ima li kraja malerima i šta se dešava sa ovom reprezentacijom. Brzo smo, međutim, prešli preko toga i podigli igračice".

Srbija će u polufinalu Fed kupa igrati protiv Rusije, 21. i 22. aprila. Ruskinje su prethodno savladale Španiju, takođe sa 3:2.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online