Subota 27. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 30.08.2011.
02:08
Vestionline A

US Open: Troicki ispao u prvom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku pošto je kasno večeras na startu takmičenja izgubio od Kolumbijca Alehandra Falje sa 3:2 u setovima - 3:6, 6:3, 4:6, 7:5, 7:5.

Troicki je propustio priliku da se pridruži Janku Tipsareviću, koji je ranije pobedio Francuza Ogustana Žonsea, neočekivano položivši oružje pred 119. teniserom sa ATP liste u njihovom prvom međusobnom odmeravanju snaga.

Viktor Troicki

Posle rutinski dobijenog prvog seta Troicki je neočekivano popustio u nastavku, pa se Falja vratio u meč izjednačivši na 1:1. Ipak, kada je 16. teniser sveta ponovo uhvatio odgovarajući ritam malo ko je mogao da nasluti da će uslediti prava drama.

Nadahnuti Kolumbijac je zaigrao kao preporođen, izjednačio je u setovima na 2:2, da bi i u petom bio mnogo konkretniji i sigurniji od rivala kojem ništa nije polazilo za rukom.

Dekoncentrisani Troicki je pravio brojne greške, a njegovi udarci bili su neprecizni i bez žestine. Nikako nije uspevao da uspostavi odgovarajuću igru, udarajući lopticu veoma često bez kontrole.

Kolumbijac je strpljivo osvajao poene i na kraju potpuno zasluženo slavio posle više od tri i po sata maratonske uzbudljive borbe.

Naredni rival Falje je nemački veteran, 33. godišnji Tomi Has, koji je savladao Francuza Žonatana Dasnijea De Vežija sa 6:3, 6:4, 6:7 (5:7), 6:1.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online