1
Utorak 23.08.2011.
20:43

Jelenu prekinuo zemljotres, pa izgubila od Vesnine

Zemljotres jačine 5,8 stepeni po Rihterovoj skali koji je pogodio SAD i dobro protresao i Nju Hejven u državi Konektikat u vreme održavanja meča između Jelene Janković i Jelene Vesnine. Nakon nekoliko sati duel je nastavljen, a trijumfovala je Ruskinja sa 2:1, po setovima 6:4, 2:6, 6:4.

Jelena je na sigurnom i čeka nastavak meča

Srpska teniserka dobila je vajld kard za učeće na WTA turniru gde se mečevi igraju na terenima čuvenog Jejl univerziteta, ali je susret protiv ruske teniserke prekinut kada je stadion počeo da podrhtava u prvom setu pri rezultatu 2:0 u za Vesninu.

Zemljotres čiji je epicentar bio u Ričmondu u Virdžiniji jako se osetio u Vašingtonu gde je evakuisan Pentagon, kao i u državama Konektikat, Roud Ajlend i Njujork.

Jankovićeva je nastavku meča poražena od 43. teniserke sveta Ruskinje Elene Vesnine rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 2:6, 6:4.

Duel je nastavljen posle nekoliko sati, a Jankovićeva je izjednačila na 2:2. Ruskinja je potom osvojila tri uzastopna gema i povela 5:2, ali je srpska teniserka smanjila na 5:4. Naša igračica je na svoj servis imala priliku da izjednači, ali je Ruskinja napravila brejk i prvi set dobila rezultatom 6:4.

Jankovićeva je zaigrala angažovanije u drugom setu, a svojoj rivalki u ovom delu meča prepustila je samo dva gema. Srpska teniserka je u trećem setu povela 3:1, ali je posle serije grešaka dozvolila da Vesnina izjednači na 3:3. Ruskinja je igrala bolje u finišu trećeg seta i zasluženo dobila set 6:4.

Ovo je bio šesti međusobni duel srpske i ruske teniserke, a prvi trijumf Vesnine, koja će se u drugom kolu sastati sa Španjolkom Anabel Medinom Garigeš, koja je na startu takmičenja bila bolja od Kristine Pervak 6:2, 7:6 (4).

Turnir u Nju Hejvnu igra se za nagradni fond od 618 hiljada dolara, a pobednici će pripasti 103 hiljade i 470 bodova.

Utorak 23.08.2011. 23:09
To su verovatno mrsave sestre vilijams pale na nekom terenu pored...