Subota 28. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 23.06.2011.
09:22
Vestionline A

Novak, Ana i Viktor na terenima Vimbldona

Na terene Vimbldona u četvrtak izlaze Novak Đoković, Viktor Troicki i Ana Ivanović u singlu, dok Jelena Janković i Nenad Zimonjić igraju svoje mečeve u dublu.

Novak Đoković

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona u drugom kolu trećeg gren slem turnira sezone Vimbldona. Srbin je u utorak savladao Francuza Žeremija Šardija sa 3:0, dok je Anderson u sredu nadigrao Ukrajinca Ilju Marčenka 6:7, 7:6, 6:4, 4:6, 6:1.

Anderson je 36. teniser sveta, a u karijeri je odigrao tri meča protiv Đokovića. Srbin vodi 2:1 u pobedama. Duel između srpskog i južnoafričkog tenisera biće odigran u četvrtak kao prvi meč dana na terenu broj jedan, a neće početi pre 14,00 časova.

Ana Ivanović igraće od 13,00 časova na terenu broj 12 protiv Grkinje Eleni Danilidu. Grkinja je 121. na WTA listi, a u karijeri je samo jednom igrala protiv Srpkinje i to pre četiri godine u Hertogenbošu, a slavila je naša teniserka.

Ivanovićeva će kasnije tokom dana igrati u prvom kolu u konkurenciji dublova u paru sa Nemicom srpskog porekla Andreom Petković protiv Amerikanke Džil Krajbas i Kai-Čen Čang iz Kineskog Tajpeha.

Viktor Troicki sastaće se sa Jen-Hsun Luom iz Kineskog Tajpeha. Ovaj duel planiran je kao drugi meč dana na terenu broj 18, a neće početi pre 14,00 sati. Lu je 57. teniser na ATP listi, a samo jednom u karijeri igrao je protiv Troickog i to pre pet godina, a pobedio je Srbin 6:1, 6:1.

Jelena Janković i Ruskinja Anastasija Pavljučenkova igraće u prvom kolu u konkurenciji dublova protiv Nemice Sabine Lisicki i Australijanke Samante Stosur. Ovaj susret planiran je kao poslednji meč dana na terenu broj pet.

Nenad Zimonjić i Francuz Mikael Lodra igraće u četvrtak u prvom kolu muških dublova sa Portugalcem Frederikom Žilom i Špancem Rubenom Idalgom.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online