2
Subota 05.03.2011.
18:26

DK: Srbija vodi protiv Indije - 2:1

Dejvis kup reprezentacija Srbije povela je sa 2:1 protiv Indije nakon što je dubl Nenad Zimonjić - Ilija Bozoljac posle velike borbe pobedio Rohana Bopanu i Somdeva Devarmana rezultatom 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(9). Meč je trajao tri sata i 12 minuta.

Posle velike borbe ipak pobeda u dublu

Srbija i Indija će u nedelju igrati još dva singla meča u kome će se sastati Viktor Troicki i Deverman, a zatim Tipsarević i Bopana. Prvi meč počinje u 13 časova.

Bopana i Devarman su mnogo bolje počeli meč i u trećem gemu na servis Bozoljca osvajaju brejk, koji su zadržali do kraja seta - 6:4.

U drugom setu mnogo bolja igra srpskog para, pa su Zimonjić i Bozoljac vrlo brzo došli do prednosti od 4:1. Do kraja seta oba tandema su bila sigurna na svoj servis, pa je Srbija rezultatom 6:3 izjednačila na 1:1 u setovima.

U trećem setu srpski dubl je takođe počeo sa 4:1 i sigurnom igrom došao do preokreta i rezultata od 2:1 u setovima - 6:4.

Četvrti set doneo je najviše uzbuđenja. Indija je zahvaljujući brejku došla do prednosti od 4:1, ali je Srbija odličnom igrom u naredna tri gema došla do izjednačenja - 4:4.

U naredna četiri gema Srbija i Indija su bili sigurni na svoj servis, pa se otišlo u taj-brejk - 6:6.

Indijci su u nekoliko navrata imali set lopte i šansu za peti set, ali su Zimonjić i Bozoljac u spektakularnoj završnici ipak stigli do važnog trijumfa rezultatom 12:10 za konačnih 3:1.