Subota 27. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 04.02.2011.
12:45
Vestionline, Beta A

Krunić protiv Moreno na startu Fed kupa

Teniski duel Srbije i Kanade u Fed kupu počeće sutra Aleksandra Krunić i Rebeka Marino, odlučeno je današnjim žrebom u Novom Sadu.

Najviše se uzdamo u Bojanu Jovanovski

Meč Krunić-Marino počeće u 15.00, a posle toga će na teren izaći Bojana Jovanovski i Aleksandra Voznijak.

U nedelju će od 14.00 igrati Jovanovski i Marino, a onda Krunić i Voznijak. Na kraju takmičenja Tamara Čurović i Ana Jovanović igraće dubl protiv Šeron Fičman i Mari-Ev Peletije.
 

Iako bez dve najbolje teniserke Jelene Janković i Ane Ivanović, koje su zbog povreda morale da otkažu selektoru Dejanu Vranješu, Srbija ima solidne šanse da pred domaćom publikom savladala ne tako atraktivnu selekciju Kanade.

Selektor Fed kup reprezentacije Dejan Vraneš rekao je da je njegovom timu svejedno kada ko igra.

"Žreb je za nas bio formalnost, jer od njega nismo ništa posebno očekivali. Svejedno nam je bilo koja će igračica kada igrati. Naporno smo radili i mislim da smo uspeli da se dobro pripremimo za predstojeće mečeve", rekao je Vraneš novinarima.

On je dodao da dubl nije konačno određen i da je trenutni sastav samo jedna od kombinacija. Prema pravilima Fed kupa, selektori reprezentacija imaju mogućnost da deset minuta nakon poslednjeg singl meča promene najavljenu kombinaciju za dubl.

Teniska reprezentacija Srbije

Najbolje rangirana igračica u reprezentaciji Bojana Jovanovski kazala je, međutim, da je želela da igra druga jer ne voli da izlazi prva na teren.

"Aleksandru Voznijak dugo nisam gledala, jer je bila povređena, ali znam šta mogu da očekujem na terenu. Nemam neku posebnu taktiku za nju, ali ću pokušati da nametnem što jači tempo i svoju igru", rekla je Bojana Jovanovski.

Selektor Kanade Silvan Bruno rekao je da je očekivao da će se Vraneš opredeliti za Aleksandru Krunić, a ne iskusnu Anu Jovanović, jer u poslednje vreme igra dobro i u boljoj je formi.

"Prednost može da nam bude to što smo pobedili u poslednjih 10 mečeva u Fed kupu, a ekipa ima jak timski duh i dobru atmosferu. Ne želim, međutim, da prognoziram ishod", rekao je Bruno.

Prvi reket Kanade Rebeka Marino u meču protiv Srbije će debitovati za Fed kup reprezentaciju, a povodom toga je rekla da kod nje postoji određena trema i da oseća pritisak, ali je to samo dodatno motiviše pred sutrašnji nastup.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2025 © - vesti online