Petak 14. 3. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 25.02.2019.
12:17
Vestionline A

Dok je Serena blistala na "Oskaru", australijski Savet za štampu odlučio da karikatura s njom nije rasizam

Proslavljena američka teniserka zapažena u dvostrukoj ulozi na tradicionalnoj dodeli godišnjih nagrada američke Akademije filmskih umetnosti i nauka.

Tanjug/AP
Serena Vilijams na podijumu za dodelu "Oskara"

Sereni Vilijams (37), rekorderu ere profesionalizma po broju trofeja na turnirima za grend slem (23), ukazana je čast da na 91. dodeli "Oskara" predstavi film "Zvezda je rođena", koji je nominovan u nekoliko kategorija. Pripala mu je nagrada za najbolju muzičku temu, baladu koju su pred zavnicama u Dolbi teatru u Holivudu izveli pevačica Lejdi Gaga i glumac Bredli Kuper.

Ceremonija je bila i prilika da američki globalni proizvođač sportske opreme "Najki" pokaže svoj novi promotivni spot u kojem je mlađa Vilijamsova pripovedač.

Dok je Serena blistala na podijumu holivudskog teatra, na drugoj strani kugle zemaljske završen je jedan medijski spor s njom u glavnoj ulozi. Radi se o karikaturi koju je australijski "Heraldsan" objavio u septembru, reagujući na njen ispad u finalu Ju-Es opena. U meču u kojem je Naomi Osaka postala prva japanska teniserka s grend slem titulom, Vilijamsova je, smatrajući da joj je naneta nepravda, besnela na glavnog sudiju.

Na karikaturi je nacrtana kao razjarena mišićava crnkinja s izraženim usnama, koja van sebe gazi po polomljenom reketu, a pored je cucla, kao metafora za to što je godinu pre tog turnira u Njujorku na svet donela kćerku.

Australijski Savet za štampu je u svom mišljenu istakao da, iako su neki čitaoci smatrali da je karikatura preuveličana i ofanzivna, crtež odražava javni interes da se i na takav način komentariše ponašanje globalno poznatih ličnosti. Uvažen je argument časopisa da mu namera nije bila da Vilijamsovu predstavi u kontekstu stereotipa o crncima, kao majmuna, već kroz metaforu "pljuvanje lutke", koja se koristi da bi se istaklo da je neko držanje detinjasto nerazumno.

  

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online