0
Nedelja 18.06.2017.
16:42

Remi za kraj i plasman na Evropsko prvenstvo

Muška rukometna reprezenatcija Srbije odigrala je nerešeno sa Belorusijom u Minsku u meču 6. kola kvalifikacione grupe 2 - 28:28 (13:10), ali bez obzira na to zauzela je drugo mesto pošto su u duelu sa istim rivalom u Niću poraženi.

EPA/ANTONIO BAT
Selektor Cvetković pružio je šansu i nekim mlađim igračima u duelu sa Belorusijom

Činjenicu da su “orlovi” pobedom Belorusije protiv Rumunije u prethodnom kolu stekli nedostižnu prednost u odnosu na istočne komšije selektor Cvetković je iskoristio da pruži šansu igračima koji su u prethodnom periodu igrali nešto manje, a neki od njih su tu priliku dobro iskoristili.

Imala je naša selekcija veliki zaostatak od čak pet golova u drugom poluvremenu, ali je u poslednjih 15 minuta bila daleko bolji rival, a nagrada je stigla u samoj završnici kada su “orlovi” u poslednjem minutu nadoknadili dva gola manjka. Junak remija je Draško Nenadić, koji je u poslednjem napadu postigao gol za važan bod.

Najefikasniji je bio Petar Đorđić sa devet pogodaka, a po tri su dodali Darko Đukić i Nemanja Ilić. U reprezentaciji Belorusije najbolji je bio Andrej Jurinok sa sedan pogodaka, a pratio ha je Artur Karvatski sa šest.

Belorusija je sa osam bodova prva u grupi, isti skor ima i naša selekcija, dok su Rumunija i Poljska takmičenje završile sa po četiri poena.

Pored Srbije i Belorusije plasman na EP obezbedili su domaćin Hrvatska, zatim Danska, Mađarska, Španija, Austrija, Nemačka, Slovenija, Švedska, Crna Gora, Francuska i Norveška.