0
Nedelja 09.10.2016.
20:48

Crvena zvezda bolja u rukometnom derbiju

Rukometaši Crvene zvezde savladali su kao gosti na Banjici ekipu Partizana rezultatom 34:33 (13:12) u meču 6. kola Super rukometne lige Srbije.

rkcrvenazvezda.rs
Pobeda crveno-belih u duelu sa večitim rivalom

U pravom derbiju u kom je prštalo na obe strane crveno-beli su bili bolji za jedan gol, koliko je iznosila razlika i posle prvog poluvremena.

Domaćin je sredinom drugog dela igre imao tri gola prednosti (23:20), ali nije uspeo da je sačuva već su gosti malo po malo smanjivali razliku da bi u poslednjem minutu došli do pobedničkog gola.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Milan Ćorović sa sedam i Mladen Šotić sa šest pogodaka. Napadački najbolji u poraženom timu bio je Nikola Perović sa devet pogodaka, a pratili su ga Živković, Kukić i MIlenković sa po šest.

Zvezda je tako ostala neporažena i posle šestog kola, odnosno ima ukupno 11 bodova i zauzima prvo mesto na tabeli sa bodom više od pančevačkog Dinama. Sa druge sztabe Partizan je tek sedmi na tabeli sa samo pet poena iz šest odigranih utakmica.