2
Subota 19.01.2013.
22:04

SP: Slovenci poslali Srbiju na Špance

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je večeras u Saragosi od selekcije Slovenije sa 33:31 (19:16) u utakmici šestog kola Grupe C Svetskog prvenstva, pa će "orlovi" svoju priliku za prolazak u četvrtfinale morati da potraže u meču sa domaćom Španijom.

Ponovo loša završnica meča na SP - rukometaši Srbije

I pored tri gola prednosti šest minuta pre kraja meča, reprezentativci Srbije potpuno su stali u finišu, što je selekcija Slovenije znala da kazni i serijom od 5:0 došla je do pobede kojom je osigurala prvo mesto u Grupi C.

Rukometaši Srbije su tako takmičenje u Grupi C završili na trećem mestu iza reprezentacija Slovenije i Poljske. "Orlovi" će se u utorak u osmini finala sastati sa domaćom Španijom.

Posle šokantnog poraza od Poljske u poslednjem sekundu meča, reprezentacija Srbije doživela je još jedan neuspeh u završnici meča, i to protiv Slovenije 33:31.

U utakmici koja je odlučivala o pobedniku grupe, ''orlovi'' su bili blizu trijumfa i prvog mesta, ali je u poslednjih pet minuta Slovenija uspela da preokrene rezultat.

Prvih petnaestak minuta obeleženo je neizvesnošću, igralo se gol za gol, da bi onda Slovenci prvi stekli osetniju prednost od oko tri gola razlike. Sa tom razlikom u korist Slovenije otišlo se na poluvreme (19:16), ali je naš tim u nastavku zaigrao bolje, uhvatio priključak, a onda i prešao u vođstvo.

"Orlovi" su u prvom delu drugog poluvremena napravili seriju od 5:0 i preokrenuli rezultat (22:21). Na golu reprezentacije Srbije u drugom poluvremenu bio je Darko
Stanić, koji je na kraju meča imao devet odbrana.

Srbija je u 55. minutu imala tri gola prednosti (30:27), ali je isključenje Žarka Šešuma mnogo doprinelo da Slovenci zaigraju agresivnije u napadu. Slovenija je od 56. do 59. minuta uzvratila serijom od 6:0, i tako minut pred kraja meča došla do prednosti od tri gola (33:30). Reprezentativci Srbije su u poslednjem minutu uspeli samo da smanje rezultat preko Alema Toskića.

Marko Vujin je u reprezentaciji Srbije bio najefikasniji sa sedam golova, Prodanović i Nenadić su upisali po šest. Luka Zvižej je predvodio Sloveniju sa sedam golova.