1
Subota 12.01.2013.
17:25 >> 22:02h

Srbija na startu pobedila Južnu Koreju

Rukometna reprezentacija Srbije odlično je startovala na Svetskom prvenstvu u Španiji, pošto je u prvom kolu Grupe C ubedljivo savladala Južnu Koreju rezultatom 31:22 (13:9).

"Orlovi" odlično otvorili Svetsko prvenstvo

Reprezentacija Srbije u rukometu napravila je velik korak ka prolasku u osminu finala, jer je savladan prvi protivnik u borbi za četiri prve pozicije iz grupne faze Svetskog šampionata u Španiji.

''Orlovi'' su u svom premijernom meču bili vrlo ubedljivi protiv Južne Koreje s 31:22.

Naša reprezentacija je od samog početka meča u Saragosi imala vođstvo, ali su tokom prvog poluvremena rukometaši Južne Koreje uspelavli da uhvate priključak. Finiš prvog dela igre najavio je ono što će se dešavati u nastavku. Srbija je serijom od 3:0 stigla do ''plus četiri'' na poluvremenu - 13:9.

U istom stilu se nastavilo i u drugih trideset minuta. Naš tim je igrao sve bolje u napadu, dok je odlični Darko Stanić odlično čuvao mrežu, pa se razlika uvećavala čak i preko desetak golova razlike (29:18). Pitanje pobednika više se nije ni postavljalo. a selektor Vuković je do kraja mogao da proba i rezervne igrače.

Momir Ilić je bio najefikasniji u reprezentaciji Srbije sa sedam golova, a Marko Vujin je upisao gol manje, dok je Ivan Nikčević postigao tri gola. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman Srbije Darko Stanić.

U nedelju je za ''orlove'' slobodan dan, a takmičenje nastavljaju u ponedeljak od 18 časova protiv selekcije Belorusije.