0
Subota 08.12.2012.
21:48

EP: Rukometašice Srbije pobedile Češku

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras u beogradskoj Areni selekciju Češke sa 28:24 (12:15) u utakmici poslednjeg kola Grupe A Evropskog prvenstva.

Odlična igra rukometašica Srbije, posebno u drugom poluvremenu

Zahvaljujući ovoj pobedi, Srbija će u drugi krug takmičenja ući sa dva boda, dok Češka neće preneti nijedan. U novoformiranoj Grupi jedan igraće još Norveška (četiri boda), Francuska (dva), Švedska (dva) i Danska (dva).

Drugi krug takmičenja počeće sutra u Novom Sadu, mečevima Grupe dva u kojoj su Crna Gora i Mađarska sa po četiri boda, Španija sa dva, Rusija i Rumunija sa po jednim i Nemačka koja je bez bodova.

Srbiju su večeras do pobede predvodile Andrea Lekić i Sladjana Pop-Lazić sa po šest golova, dok je najefikasnija u gostujućoj reprezentaciji bila Klara Černa, takođe sa šest pogodaka.

Iako su povele na početku utakmice, srpske rukometassice nisu dobro igrale u prvom poluvremenu i prednost obe ekipe se smenjivala sve do finiša tog dela igre.

Čehinje su u poslednjih pet minuta prvog dela napravile seriju 4:1 i na poluvreme otišle sa tri gola prednosti (15:12).

Srbija je mnogo bolje počela u drugom poluvremenu i već na samom startu dobrom igrom u odbrani i napadu došla do preokreta i vođstva 18:17. Gostujuće rukometašice "držale" su rezultatsku ravnotežu sve do 10 minuta pred kraj utakmice, kada je Srbija sa tri uzastopna gola povela 24:21.

Srpske rukometašice nisu ispustile prednost do kraja meča i došle su do važne pobede za drugu fazu takmičenja.

Na tribinama beogradske Arene, gde se od ponedeljka nastavlja drugi krug takmičenja, bilo je oko pet hiljada gledalaca.