0
Subota 30.01.2010.
15:53 >> 18:42h

Francuska i Hrvatska u finalu EP

U finalu šamionata Evrope za rukometaše, koje se održava u Austriji, sastaće se dve trenutno najjače selekcije, Hrvatska i Francuska.

Rukometna reprezentacija Francuske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je u polufinalu nadigrala Island rezultatom 36:28 (16:14).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Karabatić sa devet golova, dok su Žilom Žoli i Mišel Gigu ubacili po šest. U reprezentaciji Islanda istakao se Aron Palmarson sa šest pogodaka.

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Austriji pošto je u Beču savladala selekciju Poljske rezultatom 24:21 (8:10).

Poljaci su odlično odigrali prvo poluvreme u kojem su od prvog do poslednjeg minuta imali kontrolu i rezultatsku prednost. Meč je praktično rešen u prvih nekoliko minuta drugog dela meča kada je najbolji hrvatski igrač Domagoj Duvnjak sa tri vezana gola doneo preokret i prednost Hrvatskoj 11:10. Od tog trenutka pa sve do kraja utakmice izabranici Lina Červara imali su prednost koja je u nekoliko navrata iznosila i četiri gola razlike. Minut pre kraja Poljaci su prišli na minus dva gola (23:21), ali je onda Vuković zapečatio sudbinu i odveo svoju selekciju u finale šampionata Evrope.

Meč za treće mesto na EP biće odigran u nedelju od 15 časova, dok je finale na programu od 17 sati.

Danci peti na EP

Muška rukometna reprezentacija Danske osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu, pošto su savladali Španiju sa 34:27 (18:13).

Najbolji u pobedničkom timu bio je Laen sa osam golova, dok je Hansen dodao šest. U poražzenoj ekipi istakao se Malmagro sa sedam pogodaka.