0
Četvrtak 02.08.2012.
21:58

Rukometaši Srbije izgubili i od Danske

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas od selekcije Danske sa 25:26 (11:13), u trećem kolu takmičenja u Grupi B na Olimpijskim igrama u Londonu.

Ima nade za srpske rukometaše

Najefikasniji u timu Srbije bili su Marko Vujin sa sedam i Momir Ilić sa šest golova, dok je u timu Danske Mika Hansen postigao sedam golova.

U prvih nekoliko minuta rukometaši Srbije su odigrali veoma dobro i uspeli da povedu sa 3:0 i 4:1, što je samo za trenutak zbunilo evropske šampione Dance.

Moglo je da se pretpostavi da neće dozvoliti da protivnik napravi veću razliku, tako da su posle 6:2 iskoristili pad u igri i uglavnom odličnim šutevima Hansena došli do 8:6 u 19. minutu.

U narednih sedam minuta došli su do izjednačenja (10:10), a zatim i preokrenuli rezultat u svoju korist, pa su s dva gola prednosti završili prvi deo igre (13:11).

U drugom poluvremenu Danska je nastavila u svom tempu, što joj je u 40 minutu donelo prednost od pet golova - 20:15.

Čvrstom odbranom za koju rukometaši Srbije nisu imali rešenja, kao i preciznim šutevima u brzim napadima obezbedili su sebi mirnu završnicu.

Ekipa Srbije delovalo je sporo i bez ideja kako do dođe do gola protivnika, sve do četiri minuta pre kraja. Onda su uspeli da serijom od 4:0 dođu do 25:24, ublaže poraz od Danske, ali ne i da dođu do prvog boda na Olimpijskim igrama.

Naredni meč Srbija će igrati u subotu u 12.15 sa selekcijom Južne Koreje.