6
Utorak 31.07.2012.
19:01

Rukometaši Srbije poraženi i od Hrvatske

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas u drugom kolu Grupe B od Hrvatske ubedljivo sa 23:31 (9:13) i tako doživela drugi poraz na Olimpijskim igrama u Londonu.

Rukometaši Hrvatske odigrali sjajan meč protiv Srbije

Srbija će u sledećem kolu u četvrtak u 20.30 časova igrati protiv selekcije Danske, a protivnik Hrvatske istog dana biće Mađarska.

Vicešampioni Evrope su u prvom kolu izgubili od Španije sa 26:21, dok je Hrvatska savladala Južnu Koreju sa 31:21.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Marko Vujin sa šest golova, Nenad Vučković postigao je jedan manje, a Momir Rnić četiri pogotka. Tim Hrvatske je predvodio odlični Ivan Čupić sa osam golova.

Utakmica je počela nesigurnom igrom obe ekipe, a u prvih 10 minuta susreta viđena su svega četiri pogotka.

Srbija je posle vodećeg gola protvnika uspela da preokrene rezultat i povede sa 2:1, ali je onda usledila serija Hrvatske od 7:1 za prednost od pet golova razlike, koju su rukometaši te zemlje uspeli da čuvaju tokom celog prvog poluvremena.

Prvo poluvreme obeležilo je levo krilo Hrvatske Ivan Čupić, koji je postigao pet golova, a velikih problema odbrani Srbije pravio je i Domagoj Duvnjak.

Srbija je dobro krenula u drugom poluvremenu i došla do samo dva gola zaostatka, ali je onda ponovo zakazao napad i tim Hrvatske se sa dva brza kontranapada ponovo "odlepio" na četiri razlike.

Sredinom drugog dela igre, Hrvatska je napravila seriju od 7:3 za prednost od osam golova razlike, koju su do kraja meča uspešno sačuvala i došla do druge pobede na turniru.