0
Nedelja 24.01.2010.
22:25

Poljska pregazila Španiju, Francuska pobedila Nemačku

Na Evropskom šampionaru za rukometaše u Austriji, odigrano je prvo kolo novoformiranoj Grupi II u kojoj je selekcija Francuske jedva i sa teškom mukon nadigrala Nemačku sa 24:22.

"Trikolori" su nakon ravnopravne igre sa početka meča u finišu prvog poluvremena iskoristili slabosti selekcije Nemačke uz sjajne reakcije golmana Omejera za odlazak na odmor sa dva gola viška - 12:10.

U nastavku su Francuzi krenuli silovito i stekli prednost od pet golova 17:10. Međutim, umesto laganog finiša, favoriti su se opustili i dozvolili Nemačkoj da se u potpunosti vrati u susret i sedam minuta pre kraja Nemci su došli na samo dva gola razlike. Ipak, Karabatić i njegovi saigrači su izdržali taj nalet, pa su na kraju umrtvili igru i zasluženo slavili sa 24:22.

Selekcija Poljske je iznenadila Španiju u Insbruku pobedivši ih sa ubedljivih 32:26 (13:9). U redovima Poljaka istakao se Jurecki sa šest pogodaka, a Jurašik je zabio pet komada. Kod Španaca se istakao Romero sa osam golova.
Poljaci su ovom pobedom izbili na čelo Grupe II, dok je Francuska druga, takođe sa pet bodova.

Češka je u još jednom uzbudljivom meču uspela da pobedi Sloveniju sa 37:35 (21:12) i pored činjenice da su na poluvremenu imali prednost od čak devet golova razlike. Slovenija je nakon katastrofalnog prvog poluvremena u nastavku uspelada zaigra bolje, ali i samo da ublaži svoj konačan poraz.

Španja je na trećem mestu u Grupi II sa tri boda, a slede Slovenija i Češka sa po dva poena, dok je reprezentacija Nemačke šesta sa jednim bodom.

U ponedeljak 25. januara na programu su mečevi prvog kola Grupe I, a sastaju se Rusija - Danska, Norveška - Austrija i Hrvatska - Island.