Subota 28.01.2012.
13:44
Vestionline, Press A

"Sami smo krivi za poraz od Srbije"

Igra reprezentacije Hrvatske u drugom poluvremenu potpuno se raspala, prve su reakcije u elektronskim medijima na poraz Hrvata od Srbije u polufinalnom susretu rukometnog prvenstva Evrope u Beogradu (26:22).

To se, uz konstataciju da su hrvatski rukometaši previše iskusni da bi im se to moglo desiti, moglo čuti i u prenosima i izveštavanjima sa meča u ispunjenoj Beogradskoj areni. Naglašava se kako je publika zdušno navijala za svoje timove, uz napomenu da nije bilo neprimerenih skandiranja ili transparenata.

Na račun suđenja ili nije bilo komentara ili je rečeno da su krajem prvog poluvremena arbitri doneli neke sporne odluke u korist domaćina, ali da to generalno "nije uticalo na rezultat".

Ukratko, barem za sada, nema nikakvih optuživanja da su sudije "skrojile" rezultat, niti da su dva nacionalna tima igrala u nekoj neprimerenoj atmosferi.

Slavko Goluža, selektor rukometne reprezentacije Hrvatske, izjavio je nakon poraza od Srbije da je domaćin zasluženo izbrio plasman u finale Evropskog prvenstva.

"Zaslužena pobeda Srbije. Dobro smo igrali u prvom poluvremenu, imali smo u momentu napad za tri gola prednosti i promašili. Da nismo, ko zna šta bi bilo", rekao je Goluža, posebno ističući ulogu briljantnog golmana reprezentacije Srbije, Darka Stanića.

"Bio je dogovor da u prvih 10 minuta drugog poluvremena udjemo maksimalno, ali smo razbranili Stanića i previše grešaka napravili, što je protivnik znao da kazni", dodao je Goluža, koji je ocenio da atmosfera u Areni "nije bila ništa posebno", te da je igrao i pred glasnijom publikom.