Utorak 17.01.2012.
21:47 >> 23:53h
Vestionline, Beta A

Rukometaši Srbije pobedili i Dansku

Reprezentacija Srbije zabeležila fenomenalnu pobedu protiv Danske rezultatom 24:22 (10:12) u drugom kolu Grupe A Evropskog prvenstva.

Fantastični Darko Stanić

U drugom kolu Evropskog šampionata, nošeni energijom prepunog Pionira, rukometaši Srbije izborili su i drugu pobedu. Nakon pobede nad Poljacima 22:18, pod naletom"orlova" pali su i stameni Danci. Srbija je slavila pobedu od 24:22 (10:12), a ovim trijumfom reprezentacija Srbije plasirala se u naredni krug šampionata.

"Orlovi" sada postaju jedan od kandidata za medalju, jer će najverovatnije preneti četiri boda, pošto je Slovačka deklasirana od selekcije Poljske sa 41:24.

Junak meča ponovo je bio golman Darko Stanić, koji je imao 17 odbrana, od čega je odbranio i dva sedmerca.

Najefikasniji igrač meča bio je Momir Ilić koji je postigao osam golova za Srbiju, dok su s druge strane Kristijansen i Hansen dali po četiri gola za Dansku.

Srbija je prvi put povela u četvrtom minutu sa 1:0, a onda ponovo tek u 39, kada je bilo 16:15. Oba rivala odigrala su odličnu, tvrdu utakmicu sa mnogo zanimljivih detalja, među kojima i gol preko celog terena golmana Danske Landina Jakobsena.

Posle 1:0 za domaćina Danska je brzo preokrenula i pogadjala, pa je stekla tri gola prednost, koje je držala skoro do kraja poluvremena, ali je Srbija pet sekundi pre kraja prvog poluvremena postigla gol za 10:12.

Imali su "orlovi" dve šanse da izjednače u prvom poluvremenu, ali su propustili odlične prilike iz kontranapada. Srbija je u 35. minutu ostala bez Nenada Vučkovića, koji se povredio i, prema prvim informacijama, propustiće ostatak prvenstva. Njega su dobro zamenili Žarko Šešum i Dalibor Čutura.

U drugom poluvremenu se razigrao i Marko Vujin, koji je u drugih 30 minuta postigao pet golova. On je i doneo izjednačenje na 14:14 u drugom poluvremenu.

Danci su se vratili u vođstvo, ali je Srbija ubrzo ponovo povela, golom Alema Toskića. Posle toga igralo se "gol za gol", a Srbija je konačno u 50. minutu došla do dva gola prednosti, kada je Ilić dodao Ivanu Nikčeviću za 21:19.

Uhvatio ključnu loptu - Ivan Nikčević

Danci su smanjili preko Hansena na 21:20, a Ilić je vratio prednost na 22:20.

Kristijansen je postigao gol iz sedmerca, a onda je skandinavska ekipa uspela da iskoristi igrača više za izjednačenje na 22:22. To je bio poslednji gol Danske na meču. Marko Vujin je ponovo doveo Srbiju u vođstvo, a onda je sjajni Stanić spasao gol svog tima. U napetoj završnici Čutura je postigao još jedan gol, a sjajni golman Srbije je odbranio udarac Hansena za konačnih 24:22.

Srbiju je u hali Pionir bodrilo oko 6.000 ljudi, koji su bili bučniji i više su navijali nego u prvoj utakmici. Izabranici Veselina Vukovića, kao i sam selektor bili su prezadovoljni igrom i rezultatom posle meča.

U grupi B Makedonija je posle remija sa Švedskom, večeras minimalno izgubila od Nemačke 24:23, dok je Švedska nadigrala Češku 33:29.