0
Četvrtak 27.01.2011.
22:26

Srbija deseta na SP u Švedskoj

Rukometna reprezentacija Srbije zauzela je deseto mesto na Svetskom prvenstvu u Švedskoj, pošto je večeras poražena posle produžetaka od selekcije Norveške rezultatom 32:31 (14:16, 29:29).

"Orlovi" na kraju ipak samo deseti

Norvežani su bolje počeli susret i posle četiri minuta imali prednost od 3:0. Srbija brzo dolazi do izjednačenja 4:4 u 7. minutu, a potom izabranici Veselina Vukovića dolaze do prednosti koju su držali do kraja prvog poluvremena - 16:14.

U nastavku susreta Norvežani su imali minus od jednog do tri gola, ali su u 50. minutu uspeli da izjednače na 23:23. Srbija je u poslednjih pet i po minuta ušla sa dva gola razlike koja su nešto ranije obezbedili Ilić i Stanković (26:24), ali je na startu 59. minuta Norveška ipak uspela da se izvuče i dođe do izjednačenja (28:28), da bi golom Lunda 20 sekundi pre kraja povela sa 29:28.

Srbiju je u igri ostavio Ivan Stanković koji je četiri sekunde pre kraja obezbedio produžetak 29:29, ali su u nastavku Norvežani bili snalažljiviji i osvojili su utešno deveto mesto na planeti rezultatom 32:31.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Tvedten sa devet golova, dok je Mirhol postigao pet. U timu Srbije istakao se Momir Ilić sa sedam pogodaka, dok je gol manje postigao Stanković.

Selekor rukometne reprezentacije Srbije Veselin Vuković izjavio je posle poraza da su opet greške njegovih igrača odlučile pobednika, ali da i sam snosi deo krivice što će biti analizirano kad se "orlovi" vrate kući.

Rukometna reprezentacija Nemačke zauzela je 11. mesto na SP, pošto je večeras takođe nakon produžetaka savladala selekciju Argentine rezultatom 40:35 (13:12, 27:27).

Najefikasniji u timu Nemačke bili su Holger Glandorf i Uve Genshajmer sa po devet golova, dok je Patrik Grecki postigao sedam. U taboru Argentine, istakao se Federiko Fernandez sa osam golova, dok su po šest postigli Fernando Veira i Dijego Simonet.