1
Nedelja 23.01.2011.
21:37

Šveđani pobedom na Hrvatima u polufinalu SP

Muška rukometna reprezentacija Švedske izborila je plasman u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je večeras pobedila selekciju Hrvatske rezultatom 29:25 (14:12) u meču drugog kola Druge grupe druge faze takmičenja na planetarnom šampionatu.

Švedska je pobedilla Hrvatsku 29:25, dok je Danska bila bolja od Argentine 31:24.

Prvo mesto na tabeli drži Danska sa osam bodova, dok je Švedska druga sa šest. Ove dve selekcije su obezbedile plasman u polufinale SP. Poljska je osvojila četiri boda, Hrvatska tri, Argentina dva, a Srbija samo jedan poen.

Srpska selekcija je porazom od Poljke 27:26 praktično izgubila sve šanse da se bori za mesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Londonu 2012.

Poslednje kolo u Drugoj grupi biće odigrano u utorak, 25. januara, a sastaće se Danska - Švedska, Srbija - Argentina i Poljska - Hrvatska.

Šveđani su imali konstantnu prednost od jednog gola do 13. minuta, kada su Hrvati sa dva uzastopna pogotka stigli do 6:5. Igralo se uglavnom gol za gol, a domaćini SP su u 19. minutu preokrenuli rezultat i poveli 9:8. Šveđani su iskoristli nekoliko tehničkih grešaka rivala i u 27. minutu prvi put poveli s dva gola razlike (13:11). Domaći rukometaši su prvo poluvreme dobili rezultatom 14:12.

Šveđani su na početku drugog poluvremenu iskoristili neigranje najboljeg hrvatskog rukometaša Ivana Balića i došli do vođstva od 18:14. Na golu Šveđana briljirao je Sjostrand. Hrvatska je u 42. minutu uspela da smanji na 19:17, ali su domaćini u 47. minutu ponovo stigli do plus četiri (22:18). Hrvati su ponovo napravili seriju grešaka, a domaći igrači su brzim kontranapadima stigli do 24:19.

Hrvati su u 54. minutu smanjili na 25:23, a i imali su dva igrača više. Međutim, Švedska je ponovo došla do četiri gola viška i zasluženo je izborila pobedu, a ujedno i plasman u polufinale SP.

Selektor muške rukometne reprezentacije Hrvatske Slavko Goluža izjavio je da je njegov tim zasluženo poražen.

"Napravili smo previše grešaka, a oni su imali iskusne igrače, koji su to znali da kazne. Nismo mogli da očekujemo više s toliko tehničkih grešaka. Moji igrači su dali sve od sebe, ali Šveđani su nam golove davali i iz mrtvog ugla. Lopte su im se odbijale u ruke i odlučivale su nijanse. U drugom poluvremenu igrali smo brzopleto i nekontrolisano, a opet nismo uspeli da postignemo gol s igračem više. To nam se obilo o glavu", rekao je Goluža.

Hrvatski rukometaš Igor Vori čestitao je Švedskoj na pobedi.

"Prvo poluvreme smo odlično funkcionisali, ali smo u drugom pali. Bili smo loši s čovekom više, a umesto da povedemo iz dve kontre, bacili smo lopte u aut. Čini mi se kao da se plašimo pobede", dodao je Vori.

Nedelja 23.01.2011. 22:36
Slabo smo odigrali,trener Goluža je promijenio potpuno taktiku i za obranu i za napad,ispostavilo se da je Červarova taktika funkcionirala bez prijekorno i da smo jedino tako osvajali medalje... Igračima je cijelo prvenstvo falilo 5 za učinit 6 pa tako se ništa boljega nije ni moglo očekivat,velika škola za Europsko prvenstvo u Srbiji gdje bi se trebali konsolidirat i počet igrat na svojoj razini...Navijam za Dance,jer su doista naj bolja momčad na prvenstvu i mislim ako im se ne dogode ozlijede da ih teško netko može iznenadit,to je moje skromno rukometno mišljenje :)) pozz!