0
Sreda 19.01.2011.
19:46 >> 23:28h

SP: Remi Srbije i Hrvatske za drugi krug

Muške rukometne reprezentacije Srbije i Hrvatske igrale su bez pobednika 24:24 (12:13) u meču četvrtog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Švedskoj.

Odličan bod protiv Hrvata

Naša selekcija je večerašnjim remijem protiv Hrvatske 24:24 obezbedila plasman u drugu fazu Svetskog prvenstva u Švedskoj. Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nikčević sa sedam golova. U reprezentaciji Hrvatske istakao se Vori sa osam pogodaka.

Obe selekcije su ušle nervozno u meč, ali je Srbija prva stigla do vođstva. Stanić je u prva tri minuta imao dve odlične odbrane, ali su Hrvati brzim kontranapom došli do izjednačenja, 1:1. Hrvatska je iskoristila nekoliko grešaka srpskog tima i u sedmom minutu prvi put povela (3:2). Srbija je igrala odbranu 6-0, ali su protivnički igrači lako uspeli da nadmudre naše rukometaše.

Ekipe su se u narednih nekoliko minuta smenjivale u vođstvu, a golman Hrvatske Alilović "skinuo" je nekoliko zicerima srpskim igračima. Srbija je u 16. minutu došla do 8:7. Hrvatska je iskoristila prednost igrača više, pošto je isključen Šešum i u 20. minutu izjednačila na 8:8. U narednih sedam minuta igralo se gol za gol. Srbija je odlično igrala odbranu sa rukometašem manje, pošto je isključen Đurković. Srbija je u poslednjem minutu prvog dela meča iskoristila isključenje Lackovića i prvih 30 minuta rešili u svoju korist rezultatom 13:12.

Hrvatska je zaigrala angažovanije na početku drugog dela meča i brzo došla do prednosti od 15:14 (34. minut). Hrvatska je iskoristila isključenje Ilića na dva minuta i povela po prvi put sa dva gola razlike 16:14. "Kockasti" su držali prednost od dva gola do 44. minuta, kada je Srbija golom Rnića izjednačila na 19:19. Naša selekcija je propustila nekoliko prilika da ponovo stigne do vođstva, ali je Srbija u 49. minutu golom Nikčevića povela 21:20.

Srpski rukometaši su u 51. minutu prvi put stekli dva gola viška (23:21). "Orlovi" su imali šansu da povedu s tri gola razlike, ali je naš nacionalni tim napravio grešku i dozvolio Hrvatima da smanje na 23:22. "Orlovi" su poveli 24:22, ali je Hrvatska iskoristila isključenje Đurkovića i izjednačila na 24:24. Hrvati su imali nešto više od 60 sekundi za poslednji napad, ali je na kraju ostalo 24:24.

Oba selektora Srbije i Hrvatske, Veselin Vuković i Slavko Goluža izrazili su žaljenje za mogućom pobedom, ali su ipak na kraju bili zadovoljni podelom bodova i plasmanom u narednu rundu takmičenja.

Muška rukometna reprezentacija Danske pobedila je selekciju Alžira rezultatom 26:19, dok je Rumunija je savladala Australiju 29:14 u mečevima četvrtog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Švedskoj.

Danska, Hrvatska i Srbije obezbedile su plasman u drugi krug takmičenja na SP. Selekcija Danske je prva sa osam bodova, Hrvatska ima sedam, a Srbija pet. Alžir i Rumunija su osvojili po dva boda, dok je Australija poslednja bez bodova.

Sutra će biti odigrani mečevi poslednjeg kola u grupi C, a sastaće se Alžir - Australija, Hrvatska - Danska i Srbija - Rumunija.