3
Ponedeljak 17.01.2011.
21:48 >> 22:29h

SP: Danska ubedljivo savladala Srbiju

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Danske rezultatom 35:27 (16:14) u meču 3. kola C grupe na Svetskom prvenstvu, doživevši tako prvi poraz na ovom takmičenju.

Danci bili prebrzi za "orlove"

Danci su meč otvorili prednošću od 2:0, ali je Srbija čvrstom igrom u odbrani uspela da stvori sebi prostor za kontre iz kojih je došla do preokreta - 3:2. U narednih 25 minuta igre viđena je žestoka borba sa obe strane, a ekipe su bile u stalnoj rezultatskoj "klackalici".

Srbija je sredinom prvog poluvremena imala priliku da povede sa dva ili tri gola razlike, ali nekoliko kontranapada preko Vujina i Nikčevića "orlovi" nisu uspeli da iskoriste. U finišu prvog dela igre Danci ponovo dolaze do dva gola prednosti (14:12), koje su uspeli da sačuvaju do kraja uvodnih 30 minuta - 16:14.

Selektor Srbije Veselin Vuković, kao što je i najavio, u tim je uvrstio najiskusnijeg Mladena Bojinovića, koji se oporavio od povrede, i koji danas slavi 34. rođendan. Tokom prvog dela igre uspeo je da jednom zatrese mrežu rivala.

Danci su daleko agresivnije ušli u drugo poluvreme, i posle samo nekoliko minuta stekli su prvu ozbiljniju prednost (19:16). Nedugo zatim, nova serija danske selekcije koja je došla do najvećih pet razlike - 23:18. U tim trenucima napad Srbije se potpuno raspao, ali su izabranici Veselina Vukovića uspeli da u narednih nekoliko minuta konsoliduju redove i postignu dva vezana gola.

U 46. minutu golovima Toskića i Prodanovića iz kontre Srbija je stigla na podnošljivih dva gola minusa (25:23), međutim Hansen večeras nije imao milosti za srpske golmane održavavši prednost Danske, koja je do 51. minuta "narasla" na šest razlike - 29:23.

Već tada je praktično pobednik bio odlučen jer Srbija nije imala snage da se vrati u meč, ili bar približi na manju razliku od minus četiri. Na kraju, Danci su uspeli da trijumfuju 35:27, što je najveća razlika viđena na večerašnjoj utakmici.

Nezaustavljiv je večeras bio sjajni Hansen, koji je postigao 10 golova, a svoj veliki doprinos dali su Lindberg i Kristensen. Na drugoj strani, u timu Srbije istakao se jedino Momir Ilić sa šest golova. Marko Vujin bio je strelac četiri pogotka.

U ostalim mečevima grupe C Hrvatska je pobedila Australiju sa 42:15, dok je Alžir izenadio Rumuniju rezultatom 15:14.

Ponedeljak 17.01.2011. 22:37
Ja ne mogu da vjerujem da ovi nasi nisu culi za FLASTER , pa Hansen im je zabio 10 golova,a oni se nisu nikako to sjetili,(mislim da je samo jedan napad i to Vujin igrao koji je najbolji igrac i koji ne bi trebao to igrati u odbrani vec neki brz igrac koji ce se potuci i koji ne igra vaznu ulogu u napadu) ,a nama cim Vujin zabije oni igraju flastera.Ne znam Vukovic je bio dobar igrac ali trener je los,pa trebao je traziti tajmaut na 25-23 kad smo bili u napadu i imali igraca manje i kad je proslo vec pola minute napada da ukrade jos pola i da odmori igrace za mozda cak gol.To je momenat kad je on svojim potezom mogao prelomiti utakmicu.
Ponedeljak 17.01.2011. 22:47
Krila su nam katastrofalana,spora,losa u odbrani,u napadu ne znaju sutati,pucaju smijesne sarafe koje bi baba skinula pa zar je moguce da nemamo bolje krilo??? Pivoti losi,ali ne kao krila.Stojkovic jak,ali spor,trom,i ne zna se postaviti.Tu jacinu koristi za postavljanje ali uvijek pravi faul.Toskic brz ali nejak i ne moze se nositi sa jacim igracima Bekovi odlicni oni izvlace tim Golami solidni, Pejanovic los,Stojanovic solidan Tim - Prosjecan