0
Četvrtak 28.10.2010.
20:12

SK: Lidija Mihajlović osvojila srebro u Minhenu

Srpska reprezentativka u streljaštvu Lidija Mihajlović, osvojila je srebro u finalu Svetskog kupa u Minhenu u gađanju MK puškom trostav 3 puta 20 metaka sa 686,9 (590) krugova!

Nastavila niz uspeha - Lidija Mihajlović

Rezultat Mihajlovićeve u osnovnom delu od 590 krugova je novi državni rekord. Stari od 587 krugova, držale su Lidija Mihajlović i Sanja Ivošev. Pobedila je Amerikanka Džejmi Bajerl sa 690,7 (590) krugova dok je bronza pripala Sonji Fajlšifter (Nemačka) sa 685,9 (589) krugova.

"Veoma sam zadovoljna, pre svega reultatom u osnovnom delu, jer su mi sva tri stava bila dobra. U ležećem, sam imala maksimalnih 200 krugova, u stojećem 194, a u klečećem 196. Dobro sam trenirala i iskoristila letnju pauzu. Možda je finale moglo da bude malo bolje, trećim metkom ubila sam osmicu, četvrtim sedmicu i zaostala sam u odnosu na Amerikanku, ali se na kraju ipak dobro završilo, sačuvala sama prednost u odnosu na Fajlšifterovu", rekla je Lidija Mihajlović.

Srpkinja je došla u Minhen, kao branilac titule iz Vuksija u Kini prošle godine, a ovo joj je treća medalja iz finala Svetskog kupa u karijeri.

"Malo me je pred finale omeo novi sistem predstavljanja, jer sada prvo izađemo na vatrenu liniju, pa nas vrate da bi se, potom, ponovo postrojili i tada nas prozivaju. To utiče na koncentraciju, trebaće vremena da se naviknemo. Sva tri stava sam u osnovnom delu odlično odradila, ali finale nije bilo najbolje, sa nekoliko grešaka. Ipak, dobro se završilo, jer iskreno, nisam verovala da mogu do medalje. Imala sam, zbog porodičnih obaveza, dužu pauzu ove sezone tako da sam propustila dosta takmičenja i trebalo je vremena da se vratim u formu. U Nišu nemam gde da treniram, pa sam sve pripreme sprovela u Novom Sadu. Nadam se da će neko do gradskih zvaničnika Niša ovo da pročita i da nam pomogne da grad koji je dao nekoliko streljačkih olimpijaca kanačno dobije objekat za sport koji mu je darovao toliko vrhunskih rezultata", dodala je Lidija Mihajlović.

U gađanju MK pištoljem za žene, Jasna Šekarić je osvojila šesto mesto sa 776,7 (577) krugova a Zorana Arunović, svetska šampionka u ovoj disciplini je završila na 12. mestu sa 571 krugom. Titulu je odbranila Nino Salukvadze (Gruzija) sa 783,5 (578), srebro je pripalo Lenki Maruskovoj (Češka) sa 781,9 (579) a bronza Selin Gobervil (Francuska) sa 780,5 (582) kruga.

U gađanju vazdušnim pištoljem za seniore, svetski vicešampion Andrija Zlatić je deveti, a Damir Mikec deseti sa po 578 krugova. Pobedio je Mauro Badarači (Italija) sa 687 (587) krugova, ispred Rašida Junusmetova (Kazahstan) 678,8 (581) i svetskog šampiona Tomojuki Masude (Japan) sa 672,8 (581) krug.

Srpski reprezentavac u streljaštvu Nemanja Mirosavljev zauzeo je šesto mesto u gađanju MK puškom trostav 3 puta 40 metaka u finalu Svetskog kupa u Minhen u sa 1.269, 5 (1.170 krugova, po stavovima 399, 384, 387). Raspucavao je za peto mesto sa Nemačkim strelcem Julijusom Justusom koji je imao identičan rezultat sa finalom i u osnovnom delu. Nemac je bio precizniji, dodatnim metkom 'ubio' je 9,9, Mirosavljev 9,2 kruga...

Kristalni globus ISSF osvojio je ruski strnjlac Artem Hadžibekov sa 1.278,7 (1.181) krug. Srebro i mali kristalni globus pripalo je Peteru Šidiju (Mađarska) sa 1.171,8 (1.174) kruga, dok je bronzu osvojio Nikolo Kampriani (Italija) sa 1.271,6 (1.174) kruga.

"Moramo da budemo zadovoljni rezultatima naših strelaca u finalu Svetskog kupa, obzirom da zbog besparice nismo održali planirane pripreme. Imali smo sedmoro učesnika, najviše u istoriji ovog prestižnog takmičenja. Osvojili smo jedno srebro i to Lidija Mihajlović MK puškom trostav 3 puta 20 metaka, a ukupno je još četvoro strelaca gađalo u finalu i svi su osvojili šesta mesta - Andrea Arsović vazdušnom puškom, Zorana Arunović vazdušnim pištoljem, Jasna Šekarić MK pištoljem i Nemanja Mirosavljev MK puškom trostav. U ovakvoj konkurenciji gde nema slabog strelca, ovo su rezultati za čestitanje, pogotovo što su skoro svi naši finalisti konkurisali i za medalje", rekao je selektor Zoran Stojiljković.

U gađanju MK puškom 60 metaka ležeći za muškarce, svetski šampion, Belorus Sergej Martninov osvojio je kristalni globus sa 703,2 (600) krugova. U osnovnom delu sa 600 krugova postavio ja apsolutni svetski rekord. Norvežaninu Verbjoern Bergu pripalo je srebro sa sa 701,7 (596) krugova i najboljim finalom (105,1) dok se bronzom okitio Henri Junhanel (Nemačka) sa 701,5 (598) krugova.