1
Sreda 01.09.2010.
11:07

Vaterpolisti ubedljivi protiv Rusije

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Rusije rezultatom 16:10 (7:2, 3:3, 1:1, 5:4) u meču trećeg kola grupa B na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Slobodan Nikić i Duško Pijetlović, koji su postigli po tri gola, dok su se Živko Gocić, Milan Aleksić, Filip Filipović iAndrija Filipović po dva puta upisali u listu strelaca. Po jedan gol dali su Boris Vapenski i Stefan Mitrović. U selekciji Rusije najbolji je bio Dmitri Stratan, koji je postigao tri gola.

Srbija je u prva tri kola osvojila šest bodova, dok je Rusija bez poena, pošto je zabeležila tri poraza.

Rusija je dobro počela meč i povela 1:0. Međutim, naša selekcija je posle primljenog gola zaigrala angažovanije i prvu četvrtinu dobila rezultatom 7:2. Rusija je uspela da smanji u drugoj četvrtini na 7:4, ali su naši vaterpolisti prvo poluvremen dobili rezultatom 10:5. U trećoj četvrtini obe selekcije postigle su po gol. Naša selekcija je u četvrtoj četvrtini održavala visoku prednost i zasluženo stigla do pobede.

Selektor Dejan Udovičić bio je zadovoljan pobedom svojih pulena.

"Najbitnije je bilo ostvariti trijumf, ništa drugo nije bilo važno. Sezona traje već dosta dugo i ne može se igrati stalno na najvišem nivou. Reprezentativci su jednostavno postali previše umorni. Pred nama su još dva finala do četvrtfinala", rekao je Udovičić nakon utakmice.

Srbima je ova pobeda u meču trećeg kola Grupe B, druga po redu na šampionatu Starog kontinenta, a reprezentativac Slobodan Nikić smatra da tim mora mnogo bolje da igra u odbrani kako bi se nastavio pobednički niz.

"Loše smo igrali u odbrani. Moramo dobro da se pripremimo ako želimo da uđemo u četvrtfinale, pošto predstojeće utakmice neće biti lake kao današnja protiv Rusije", poručio je Nikić.

Naša selekcija igraće u petak od 10,00 časova protiv Makedonije, a u nedelju u isto vreme protiv Nemačke.

Ponedeljak 29.08.2011. 12:41