0
Subota 16.02.2019.
21:08

Srbija osvojila osam medalja na Balkanijadi

Atletska reprezentacija Srbije osvojila je 8 medalja na 24. Prvenstvu Balkana za seniore u dvorani, koje je danas održano u Istanbulu. Našu reprezentaciju činilo je ukupno 14 članova, od čega je njih osam osvojilo medalje (dva zlata, jedno srebro i pet bronzi).

Srpski reprezentativci u atletici

Zlatne medalje, osvojili su puleni trenera Rifata Zilkića, Amela Terzić i Elzan Bibić u trkama na 1500m. Amela je trku istrčala za 4:15,04 minuta i time dokazala da se uspešno vratila na atletsku scenu kao prvakinja Balkana. Elzan je svoje zlato osvojio uz novi lični rekord u dvorani koji sada iznosi 3:43,13.

Iako je zauzela prvo mesto u svojoj grupi na 400m, Maja Ćirić u ukupnom plasmanu bila je druga rezultatom 54.49s.

Još jedan odličan rezultat ostvario je Aleksa Kijanović, koji je dokazao da je u izuzetnoj formi. On je trku na 60m istrčao za 7.75 sekundi i time izjednačio državni rekord. Njegov rezultat bio je dovoljan za treće mesto na Balkanu.

U ženskoj konkurenciji na 60m, Milana Tirnanić došla je do bronzane medalje sa novim ličnim rekordom (7.36s).

Svoj najbolji rezultat istrčala je i Marija Stambolić u trci na 800m – 2:08,45 i domogla se bronzanog odličja.

Naš najbolji bacač kugle, Asmir Kolašinac, ove subote najdalji hitac zabeležio je na 19.66m i sa tim rezultatom osvojio bronzu. Armin Sinančević bacio je kuglu 17.61m i u ukupnom plasmanu ostao na 10.mestu.

Strahinja Jovančević skočio je udalj 7.58 metara i zauzeo treće mesto.

Ivana Petković bila je šesta u trci na 60m prepone rezultatom 8.39s, dok je Anja Lukić trčala 8.46s i zauzela osmo mesto.

Jasmin Halili skočio je uvis 2.10m i zbog povrede je morao da se povuče sa takmičenja. Ovaj rezultat bio je dovoljan za šesto mesto. U ženskoj konkurenciji skakala je Kristina Gojković 170cm i bila 11-ta.

Miloš Dukadinović zauzeo je 11.mesto u trci na 800m, rezultatom 1:53,92.