0
Nedelja 01.08.2010.
18:11

Zlatić obezbedio prvu vizu za OI u Londonu

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Andrija Zlatić zauzeo je danas na prvenstvu sveta u Minhenu četvrto mesto u gađanju malokalibarskim pištoljem i postao naš prvi sportista sa olimpijskom vizom za Igre u Londonu 2012. godine.

Zlatić je u finale ušao kao treći posle osnovnog dela takmičenja, ali je u završnih deset hitaca pokvario plasman i sa ukupno 659,6 zauzeo četvrto mesto.

Drugi naš predstavnik u ovoj disciplini Damir Mikec bio je 14. sa 559 krugova, a Dimitrije Grgić je takmičenje završio na 42. mestu sa 550 krugova.

"Olimpijska viza je za mene zlata vredna, iako mi je žao što sam ispustio i pojedinačni trofej", rekao je Zlatić posle takmičenja.

Zlatnu medalju osvojio je Tomajaki Masuda (Japan) sa ukupno 669,7 i osnovnim rezultatom od 572 kruga, srebro je pripalo Daeming Liju iz Koreje sa 665,2 i 557 krugova, a bronza Vjačeslavu Podlesniju (Kazahstan).sa 662,1 i 568 krugova.

Prva četiri strelca osvojili su vize za London. U konkurenciji seniorki vazdušnon puškom evropska šampionka u ovoj disciplini Andrea Arsović, reprezentativka Partizana, zauzela je 11. mesto sa 397 krugova.

U ekipnoj konkurenciji Srbija je 18. sa 1.177 krugova (Arsović 397, Maksimović 390, Mihajlović 390). Zlato je pripalo Nemačkoj, srebro Kini, a bronza SAD