Subota 31.07.2010.
16:56 >> 18:39h

Srbija četvrta na SP u Minhenu

Muška seniorska reprezentacija Srbije zauzela je četvrto mesto u gadjanju MK pištoljem u konkurenciji 27 selekcija na šampionatu sveta u Minhenu.

Srpski strelci Damir Mikec, Andrija Zlatić i Dimitrije Grgić zajedno su zabeležili rezultat od 1.675 krugova, što predstavlja novi državni rekord.

Zlatnu medalju osvojila je selekcija Koreje, srebro je propalo Kini, dok je trećeplasirana bila Španija.

Srpski strelac Nemanja Mirosavljev osvojio je osmo mesto na Svetskom prvenstvu u Minhenu u disciplini vazdušna puška.

Mirosavljev je u finalu ostvario ukupan rezultat od 696,6 krugova, a 596 u osnovnom delu. Prvo mesto osvojio je Italijan Nikolo Kamprijani s 702,5 krugova, ispred Mađara Petera Sidija (700,4) i Indijca Gagana Naranga (699,0 krugova).

Dragan Marković je zauzeo 45. poziciju s 591 krugom, dok je Stevan Pletikosić bio 70. (588). Naša selekcija je u ekipnoj konkurenciji osvojila osmo mesto s 1.775 krugova.

U juniorskoj konkurenciji u disciplini vazdušna puška Marko Živić je osvojio 27. mesto (587 krugova), Igor Čotra je bio 31. (586), a Borislav Mazanjin je stigao do 66. pozicije s 579 krugova. Naša selekcija je u ekipnoj konkurenciji stigla do 10. mesta s 1.752 kruga.

Selektor Zoran Stojiljković je nakon prvog dana takmičenja izjavio da je planove našeg tima u gadjanju MK pištoljem osujetila Španija.

"Bili smo blizu željene medalje, ali su nam Španci pokvarili plan. Četvrto mesto nije neuspeh, ali je uvek najgore u sportu. Što se tiče Mirosavljeva ovo je njegov najbolji rezultat ove sezone i šteta što je propustio priliku da izbori olimpijsku normu", zaključio je selektor Stojiljković.