Vestionline sportski vremeplov za 26. februar
"Vestionline sportski vremeplov" je rubrika kojom ćemo u formi "dogodilo se na današnji dan" podsetiti na neke značajne datume - rođenja poznatih sportista, osnivanja klubova, velike utakmice... svakog kalendarskog dana u godini.e značajne datume - rođenja poznatih sportista, osnivanja klubova, velike utakmice... svakog kalendarskog dana u godini.
Predrag Danilović
26. februara 1970. godine rođen je Predrag-Saša Danilović. naš proslavljeni košarkaš, član zlatne generacije iz devedesetih. Sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio je četiri titule prvaka Evrope i jednu srebrnu olimpijsku medalju. Šampion Evrope bio je dva puta i u klupskoj konkurenciji, najpre sa Partizanom, a onda i sa Bolonjom. Sa crno-belima je osvojio i Kup „Radivoja Koraća". Dve sezone proveo je i u NBA ligi igrajući za Majami i Dalas. FIBA ga je 1995. proglasila za evropskog košarkaša godine. Godinama je bio predsednik KK Partizan, a sada je predsednik Košarkaškog saveza Srbije.
Milko Đurovski
26. februara 1963. godine u Tetovu je rođen Milko Dmitrović, nekadašnji ljubimac navijača Crvene zvezde, a onda – Partizana. Bio je Zvezdino „dete", najmlađi prvotimac u istoriji kluba sa „Marakane", nesuđena peta „zvezda" crveno-belih sa kojima je osvojio dve titule i dva trofeja Kupa... A, onda je došlo burno leto 1986. godine kad je neočekivano, spektakularno, prešao u tabor večitog rivala Partizana, što je do dana današnjeg ostao jedan od najvećih transfera našeg fudbala. Već u prvom derbiju u dresu Partizana dao je gol Zvezdi, a u naredne četiri sezone sa crno-belima je osvojio jednu šampionsku titulu i jedan pehar Kupa. Karijeru je nastavio u Holandiji, Francuskoj i Sloveniji, gde i danas živi i radi kao trener.
Dobrivoje Trivić
26. februara 2013. godine preminuo je Dobrivoje Trivić, nekadašnji fudbaler Vojvodine i jugoslovenski reprezentativac. Pripada čuvenoj generaciji „lala" koja je u sezoni 1965/66. osvojila prvu šampionsku titulu. Za novosadske crveno-bele odigrao je 311 utakmica i postigao 31 gol. U plavom dresu državnog tima odigrao je 13 utakmica i bio nezamenljiv na Evropskom šampionatu 1968. na kojem je reprezentacija Jugoslavije osvojila drugo mesto. Trivić se istakao u polufinalu pošto je iz igre potpuno isključio najboljeg fudbalera svetskog prvaka Engleske Bobija Čarltona. Dubok trag ostavio je i u Lionu kojem je pogotkom u finalu doneo prvi, istorijski pehar Kupa Francuske.