Utorak 23. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 23.01.2018.
13:33
Tanjug, Vestionline A

Maljković: Hidink pije deset kafa dnevno i zdrav je kao puška!

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Božidar Maljković izjavio je danas da je velika stvar kada uspešne kompanije sponzorišu srpske sportiste i dodao da OKS skoro 76 odsto prihoda ulaže u sport, sportiste i stručni rad.

M. Todorović
Pohvale od Baha: Božidar Maljković

Maljković je danas u ime OKS potpisao ugovor sa kompanijom "Strauš Adriatic" čiji brend "Don kafa" je postala zvanična kafa tima Srbije za Olimpijske igre u Riju 2020. gosine.

- Velika stvar je kad neka uspešna kompanija odvoji neki dinar za olimpijski sport. Sa ponosom mogu da kažem da naša kompanija, OKS, oko 76 posto svih sredstava poklanja sportu, sportistima i stručnom radu. Skoro smo bili kod predsednika MOK-a Tomasa Baha, koji je jedini uspeo da za naredne zimske OI ujedini dve Koreje, on nas je pohvalio i rekao da smo mi šampioni na svetskom nivou kada je u pitanju odnos sredstava koja stižu i procenat ulaganja u sport i sportiste - rekao je Maljković Tanjugu.

On se našalio i rekao da se nada da kafa kompanije koja nosi čuveno ime "Strauš" ima ukus kao muzika čuvenog Johana mlađeg. Ujedno, otkrio je da je imao priliku da upozna velikog zaljubljenika u kafu čuvenog holandskog fudbalskog trenera Gusa Hidinka.

- Imao sam priliku da ga upoznam u Španiji, a kasnije sam u jednom serijalu "Marke" čitao da je veliki ljubitelj kafe i ceo godišnji odmor provede posećujući puteve kafe. Obilazi plantaže, pije desetak dnevno i ništa mu ne fali. Zdrav je kao puška.

Prema njegovim rečima podrška olimpijskoj porodici sve je snažnija, a ovo je prvi put da OKS sarađuje sa proiizvođačem kafe.

- Ove godine počinju kvalifikaciona takmičenja za Tokio i nadam se da će tim biti još brojniji nego u Riju. I sponzorski tim se širi, timski duh je veeoma važan, a ovakva  partnerstva nam omogućavaju da budemo još jači i spremniji za uspesaan nastup u Tokiju - zaključio je Maljković.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online