Četvrtak 24.08.2017.
19:54
Vestionline, kajaksrbija.rs A

Tri finala za srpske kajakaše na Svetskom prvenstvu

Drugog dana Svetskog prvenstva u kajaku i kanuu na mirnim vodama u Račicama u Češkoj, tri posade srpske reprezentacije izborile su mesto u finalu. Finalna takmičenja biće na programu u subotu.

Grujić i Novaković će veslati za medalju u disciplini K2-200

Svoje mesto u borbi za medalju osigurali su direktno preko kvalifikacija Nebojša Grujić i Marko Novaković, pošto su deonicu od 200 metara u kajaku dvosedu izveslali za 33 sekunde i 155 hiljaditih delova. Dvosed Grujić-Novaković na prethodnom svetskom prvenstvu, u Milanu 2015. godine osvojio je bronzano odličje, a priliku da se opet popnu na pobedničko postolje Nebojša i Marko će imati u subotu, 26. avgusta u 11:23.

U prvoj polufinalnoj trci popodnevnog dela programa, Milica Starović se izborila za plasman u A finale Svetskog prvenstva u Račicama, u disciplini kajak jednosed na 500 metara. Ona je trku završila na drugom mestu, sa vremenom 1:54.236, pa je, kao jedna od tri prvoplasirane dame, rezervisala svoju stazu u borbi za medalje (na programu u subotu 26. avgusta u 10:41). Podsećamo, Milica Starović je do polufinala stigla kao prva u svojoj kvalifikacionoj grupi.

Olimpijski i evropski vicešampioni u kajaku dvosedu na distanci od 1000 metara Marko Tomićević i Milenko Zorić do finala su došli osvojivši ubedljivo dva prva mesta – u kvalifikacijama, pa potom u polufinalu. U najbržoj polufinalnoj grupi oni su kilometarsku stazu izveslali za 3:14.737, i obezbedili mesto u A finalu (subota, 12:08).

Dragan Hančovski, koji je polufinale u kajaku jednosedu na kilometarskoj deonici izveslao sa vremenom 3:42.618, završiće takmičenje u singl konkurenciji kao učesnik C finala. Trka za plasman od 19. do 27. pozicije zakazana je za subotu u 9 časova i 25 minuta.

U polufinalnoj trci kajaka dvoseda na 500 metara u muškoj konkurenciji, Simo Boltić i Dragan Hančovski zauzeli su šesto mesto, sa vremenom 1:35.371. Za plasman od desetog do 18. mesta u ukupnom plasmanu Boltić i Hančovski će se boriti u B finalu (subota, 10:10).

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan u  kajaku dvosedu na 500 metara zauzele su četvrto mesto sa vremenom 1:45.941, pa će takmičenje završiti u B finalu, na programu u subotu (10:04).

Podsećamo, parakajakaš Vuk Radovanović osvojio je u prepodnevnom delu programa peto mesto u A finalu u disciplini KL2 na 200 metara.