Utorak 13. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 21.04.2017.
15:42
Tanjug A

Legende najavile maraton: Beograd centar svetske atletike

Legende svetske atletike Roza Mota, Galina Čistjakova, Bob Bimon, Lase Viren, Majk Pauel, Kevin Jang i Havijer Sotomajor najavili su danas jubilarni 30. Beogradski maraton i poručili da je glavni grad Srbije atletski centar sveta.

EPA/KOCA SULEJMANOVIC
Detalj sa Beogradskog maratona 2016. godine

- Imamo preko 250 akreditovanih novinara, više od 7.000 takmičara iz 70 zemalja sveta, a ove godine prvi put i grupu takmičara iz Kine - istakao je direktor Beogradskog maratona Dejan Nikolić na konferencije za medije u Skupštini grada.

Takođe, najavio je organizaciju prvog polumaratona u Beogradu 22. oktobra.

Legendarni Bob Bimon, koji je bio prvi promoter maratona - 1990. godine, istakao je da se oseća blagosloveno što je ponovo u Beogradu.

- Sjajna je stvar za sport što je ovoliko legendi na jednom mestu. U odnosu na pre 27 godina, grad je veoma porastao, ali su ljudi ostali isti, srdačni i topli - rekao je Bimon.

Konferenciji za medije prisustvovali su i asovi "kraljice sportova" kao što su Nenad Stekić, Ivana Španović, Olivera Jevtić, Darko Živanović, Kenijci Gabrijel Šelin Selim, Stiven Katam...

Jubilarni 30. Beogradski maraton počinje sutra u 10 sati startom ispred crkve Svetog Marka.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online