Subota 17. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 13.05.2010.
17:15
Vestionline, f1srbija.com A

Povećana visina ivičnjaka u Monaku

FIA-a je donela odluku da poveća određene ivičnjake u Monaku gde se u nedelju vozi Velika nagrada Monte Karla u Formuli 1.

Predhodnih godina su vozači sekli šikane pri velikim brzinama, a da bi se od ove godine povećala bezbednost FIA-a je odlučila da se u krivini 11 (prva krivina na levo po izlasku iz tunela), kao i u krivini 16 (krivina kod bazena) povećaju ivičnjaci što bi usporilo vozače.

FIA-a je dodala i da su neki delovi staze obnovljeni i da je postavljen i nov asfalt u garažama. 

Inače, Fernando Alonso je bio odličan na prvom slobodnom treningu u četvrtak. Španac u bolidu Ferarija ostvario je najbolje vreme na prvom slobodnom treningu pred Veliku nagradu Monaka, šestu trku u kalendaru Formule. Dvostruki svetski prvak najbolje se snašao u uskim ulicama Monte Karla i na kraju zabeležio vreme 1:15.927 minuta. 

Sebastian Vetel iz Red Bula i Robert Kubica iz Renoa imali su mali zaostatak za Špancem (manje do stotinke), a do njih bili Mark Veber (Red Bul) i Felipe Masa (Ferari).

Alonso je i na drugom treningu bio najbolji, pošto je izvozao najbrži grug za 1:14.904 minuta. Drugi je bio Niko Rozberg iz Mercedes GP 0.109 sekundi zaostatka. Treće vreme je imao Sebastian Vetel iz Red Bula.

Velika nagrada Monte Karla se vozi u nedelju, dok je borba za pol pozicije zakazana za subotu.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online