Subota 22.03.2014.
10:35
Beta A

Kamel Stoh osvojio Svetski kup

Poljski skijaški skakač Kamil Stoh osvojio je Svetski kup, pošto je zauzeo četvrto mesto na Planici, što mu je bilo dovoljno da osigura pobedu u generalnom plasmanu.

Kamel Stoh

Pobednik takmičenja bio je Nemac Zeverin Frojnd, dok se na drugom mestu našao Norvežanin Anders Bardal, a treći je bio Slovenac Peter Prevc. Frojnd je posle prve serije zauzimao peto mesto sa 2,2 boda zaostatka za Bardalom, koji je bio lider. Nemac je u drugoj seriji skočio je 137,5 metara i osvojio ukupno 289,1 bod, a Bardal je zaostao 0,3 boda, pošto je skočio 134,5 metara.

Ovaj rezultat najmanje je odgovarao Prevcu, pošto ga je na drugom mestu u generalnom plasmanu pretekao upravo Frojnd. Prevc je posle prvog skoka bio na četvrtom mestu, dok je u drugoj seriji skočio 133,5 metara i osvojio 287,3 boda.

Poljski takmičar ostvario je skokove od 131,5 i 134 metara, te osvojio 283,9 bodova. Stoh je ove sezone osvojio i dve zlatne medalje na Olimpijskim igrama
u Sočiju. U generalnom plasmanu Stoh ima 1370 bodova, Frojnd je drugi sa 1223
boda, dok je Prevc treći sa 1212.

Takmičenje u Svetskom kupu nastaviće se danas, kada će se skakači nadmetati u timskim skokovima, dok je u nedelju poslednje takmičenje u sezoni.