Četvrtak 13.03.2014.
12:59
Beta A

Ana Feninger pobednica Svetskog kupa

Austrijska skijašica Ana Feninger osvojila je šampionsku titulu u Svetskom kupu, pošto je danas zauzela drugo mesto u superveleslalomu u Lencerhajdu.

Ana Feninger

Pobedu u današnjoj trci ostvarila je Švajcarkinja Lara Gut, koja je tako osvojila mali Kristalni globus u superveleslalomu. Ona je trku završila za minut, 17 sekundi i 14 stotinki. Feninger je kroz cilj prošla sa zaostatkom od 0,61 sekundi, a treća je bila Tina Maze iz Slovenije sa 0,95 sekundi zaostatka. Do kraja takmičenja u Svetskom kupu ostale su još dve trke, a Feninger ima nedostižnu prednost, 215 bodova više u odnosu na Gut.

Njoj je posao olakšala i povreda najveće konkurentkinje, druge u generalnom plasmanu, Nemice Marije Hefl-Riš, koja je juče pala tokom trke u spustu i povredila ruku i rame, pa se do kraja sezone neće takmičiti. Feninger je osvojila zlatnu olimpijsku medalju u superveleslalomu i srebrnu medalju u slalomu, prošlog meseca na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.