Subota 17. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 16.11.2013.
09:58
BETA A

EP: Pobeda dama, remi šahista

Šahistkinje Srbije zabeležile su pobedu od 3,5:0,5 protiv Norveške, dok su šahisti igrali 2:2 sa Italijom u sedmom kolu Evropskog prvenstva u Varšavi.

 

U ženskoj ekipi samo je Anđelija Stojanović remizirala, dok su Nataša Bojković, Marija Manakova i Jovana Vojinović uknjižile ceo poen, te Srbija, sa sedam meč-bodova, zauzima 17. mesto među 32 ekipe.

Vodi Ukrajina sa 13 meč-bodova, ispred Jermenije sa 11, te Gruzije, Rusije i Poljske sa po deset meč-bodova.

U muškoj ekipi Srbije pobedili su Branko Damljanović i Aleksandar Inđić, a izgubili Ivan Ivanišević i Boban Bogosavljević, što je bilo dovoljno za 2:2 sa Italijanima.

Srbija je 17. među 38 ekipa sa sedam meč-bodova. Na tabeli vodi Francuska sa 12, ispred Azerbejdžana i Jermenije sa po 11, odnosno Grčke sa 10 meč-bodova.

Pretposlednje, osmo kolo igra se danas (15) - muška ekipa se sastaje s Crnom Gorom, dok je protivnik šahistkinja Nemačka. Evropsko prvenstvo završava se 17. novembra. Titule brane Nemačka kod šahista, a Rusije kod šahistkinja.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online