Ponedeljak 24.06.2013.
02:14
oks.org.rs A

MI: Srebro za Zoranu, bronza za Damira

Prvog dana takmičenja u streljaštvu su naši strelci osvojili dve medalje. U disciplini vazudušni pištolj do srebrnog odličja je došla Zorana Arunović, a bronzu je osvojio Damir Mikec.

Zorana Arunović

Zorana Arunović je ušla u finale sa prve pozicije, ali je na kraju zlatna bila olimpijska vicešampionka iz Londona Francuskinja Selin Gobervil sa 202,5 krugova. Zorana je imala 200,6 krugova, a bronza je otišla u ruke Petre Dobravec iz Slovenije sa 175,5 krugova. Bobana Veličković, druga naša predstavnica u ovoj disciplini, na kraju je bila peta sa 383 kruga.

Francuskinja je maksimalno iskoristila novi sistem takmičenja, imajući u vidu to da je u finale ušla kao poslednja sa prilično niskim rezultatom.

Ovo je Zorani druga medalja sa Mediteranskih igara pošto je pre četiri godine osvojila zlato u istoj disciplini.

Damir Mikec

Damir Mikec je osvojio bronzano odličje. Do poslednje dve dijabole je Damir bio na prvoj poziciji, ali je na kraju sa dva hica (8,8 i 8,4) izgubio prednost i završio je na trećoj poziciji. Zlatnu medalju je osvojio Španac Pablo Karera sa 199,3 kruga, a srebrnu Turčin Jusuf Dikec sa 198,7 krugova.

Drugi naš predstavnik Andrija Zlatić je završio na četvrtoj poziciji sa 158,6 krugova.