Nedelja 16.06.2013.
11:55 >> 12:43h
Vesti A

Kajak: Zlatna Dalma, srebrni dvosed!

Srpska kajakašica Dalma Benedek-Ružičić osvojila je znatnu, a muški dvosed Simo Boltić i Marko Dragosavljević srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Portugalu.

Podarila Srbiji dve zlatne medalje: Dalma Benedek Ružičić

Benedek-Ružičić je, posle trke na 1000, postala šampion Evrope i u trci na 500 metara u kajaku jednosedu.

Boltić i Dragosavoljević su treću medalju Srbiji doneli u dvosedu na 500 metara. Uspešni u finalima nisu bili muški četverac na 100m, te sestre Moldovan u dvosedu na 500 metara.

Benedek-Ružičić je u nedelju ujutru veslala 1:52,758 minuta, a bila je brža samo 357 delova sekunde od Mađarice Danute Kozak. Bronzu je osvojila Nemica Katin Augustin. Ona je u subotu ubedljivo slavila u trci na 1000 metara.

Nažalost, uspešno finale nije imao četverac Milenko Zorić, Aleksandar Aleksić, Ervin Holpert i Dejan Terzić koji su bili sedmi, sa pet sekundi zaostatka za šampionima iz Češke, a nešto više od tri sekunde za bronzanim Mađarima.

Bez medalje su ostale i sestre Nikolina i Olivera Moldovan u kajaku dvosedu na 500 metara. On su bile pete u finalu sa skoro dve sekunde zaostatka za Natašom Janić i njenom partnerkom Katalinom Kovač koje su osvojile bronzu za Mađarsku. Zlato je pripalo tandemu iz Poljske.