1
Petak 09.11.2012.
19:24

Vaterpolisti Zvezde pobedili Partizan u derbiju

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su Partizan sa 8:5 (1:1, 2:1, 2:2, 3:1) u derbiju 6. kola Prve A lige Srbije.

VK Crvena zvezda

Pred prepunim tribinama bazena na Tašmajdanu vaterpolisti Crvene zvezde su tokom celog meča imali prednost, dok se Partizan trudio da sustigne rezultat.

U nekoliko navrata crno-beli su uspeli i čak poveli sa golom razlike, ali je potom golman Denis Šefik sa nekoliko odličnih intervencija uspeo da zadrži nalete Partizana, čime je omogućio Andriji Prlainoviću i saigračima da na drugoj strani zatresu mrežu protivnika i tako povećaju prednost na nedostižnih dva razlike.

Po tri gola za crveno-bele postigli su Strahinja Rašović i Andrija Prlainović, a po jedan Boris Vapenski i Viktor Rašović. Kod Partizana po dva gola postigli su Dušan Mandić i Uroš Čučković, a jednom je precizan bio Nikola Dedović.

Crvena zvezda se posle pete pobede u isto tliko odigranih utakmica izjednačila na vrhu tabele sa Radničkim iz Kragujevca sa po 15 bodova, dok je Partizan na trećoj poziciji sa devet bodova.

Obojica trenera ocenila su da su njihove ekipe odigrale "dve različite utakmice". Zvezdin strateg Dejan Savić ocenio je da je njegov tim zaslužio da pobedi.

"Bila je ovo izuzetno teška utakmica, pogotovo prvo poluvreme, u kome se igralo gol za gol. Do treće četvrtine smo odigrali jednu utakmicu, a posle drugu, u kojoj smo potpuno dominirali i nametnuli svoj ritam. Zaslužili smo da pobedimo u ovoj fantastičnoj atmosferi", rekao je Savić.

Trener Partizana Vladimir Vujasinović ocenio je da je njegov tim pao posle vođstva.

"Odigrali smo dve utakmice. Imali smo pad posle vođstva od 5:4 u trećoj četvrtini, a posle toga smo primili dva glupa gola i propustili par šansi sa igračem više. Sada treba da nametnemo svoj ritam u kome ćemo igrati maksimalno celu utakmicu", rekao je Vujasinović.