Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 13.08.2012.
13:33
Vesti A

Čavić nije ušao u MOK

Namera Milorada Čavića bila je da odmah po završetku plivačke karijere uđe u sportske forume MOK., međutim, njegov prvi pokušaj nije bio uspešan.

Milorad Čavić

Čavić je osvajanjem četvrtog mesta na 100 metara delfin na Olimpijskim igrama u Londonu stavio tačku na uspešnu sportsku karijeru, a zatim se kandidovao za članstvo u Sportskoj komisiji MOK.


Glasovima 6.923 sportista birala su se četiri od ukupno 21 kandidata, koji imaju osmogodišnji mandat i automatski postaju i članovi MOK. Srpski predstavnik zauzeo je 12. mesto, sa 1.072 glasa, a ispred njega se našao Hrvat Zoran Primorac sa četiri glasa više. Ipak, može se očekivati da najbolji srpski plivač ponovo pokuša da uđe u MOK.


U Sportsku komisiju izabrani su Slovakinja Danka Bartekova (streljaštvo), Australijanac Džejms Tomkins (jedrenje), Kirsti Koventri iz Zimbabvea (vodeni sportovi) i Francuz Toni Estange (kanu-kajak).


Prvobitno su rezultati glasanja trebali da budu obelodanjeni 9. avgusta, ali se to desilo dva dana kasnije. Predsednik izborne komisije, legendarni sprinter Frenki Frederiks objasnio je da je zbog kašnjenja došlo zbog diskvalifikacije dvojice kandidata - Mua Jena Čua (Tajpeh) i Kodžija Murofušija (Japan).

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online