Nedelja 29.07.2012.
17:42
Vestionline, Beta A

OI: Srpski vaterpolisti "potopili" Mađare

Vaterpolisti Srbije pobedom su počeli Olimpijske igre u Londonu, pošto su danas savladali branioca titule Mađarsku rezultatom 14:10 (2:2, 3:1, 6:3, 3:4), u prvom kolu Grupe B.

Razbili na startu Olimpijade - vaterpolisti Sbije

Najefikasniji u srpskom timu bio je Andrija Prlainović sa pet golova, Filip Filipović, Duško Pijetlović i Slobodan Nikić postigli su po dva, dok su Vanja Udovičić, Milan Aleksić i Stefan Mitrović upisali po jedan pogodak.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, a već na početku druge mogla je da se vidi bolja igra Srbije, koju je predvodio sjajnim odbranama golman Slobodan Soro.

On je u drugom periodu imao nekoliko veoma bitnih odbrana, a njegovu dobru igru iskoristili su ostali srpski reprezentativci i na poluvreme otišli sa dva gola prednosti.

Dobru igru iz druge, reprezentativci Srbije nastavili su i u trećoj četvrtini i pogocima Filipovića, Prlainovića i Pjetlovića došli do pet golova prednosti.

Mađari su potom počeli da se "vraćaju" u meč, ali su Pjetlović i Prlainović svojim golovima sačuvali prednost "orlova", koju je u poslednjim trenucima treće četvrtine Mitrović vratio na pet razlike.

Početak poslednje, četvrte četvrtine obeležio je raspoloženi Mađar Danijel Varga, ali je njegova dva pogotka na startu "poništio" Prlainović i omogućio Srbiji da mirnije odigra do kraja meča.

Četiri i po minuta pre kraja utakmice Norbert Madaraš je pogodio za minus tri Mađara, ali je onda Soro nastavio da pokazuje svoj kvalitet i nije dozvolio protivniku da dodatno smanji razliku. Do kraja meča Madaraš i Prlainović su pogodili još po jednom za pobedu Srbije od 14:10 protiv devetostrukog olimpijskog šampiona.

Srpski vaterpolisti će u drugom kolu igrati u utorak u 19.20 časova protiv domaćina Velike Britanije.

Nedelja 29.07.2012. 18:00
BRAVO MOMCI ...... Potopili ste zlatne - Bice ZLATA za Srbiju !!
Nedelja 29.07.2012. 20:46
Eto,ovom prilikom bi zelio da _HUN_u izjavim saucesce.
Nedelja 29.07.2012. 18:23