0
Nedelja 28.08.2011.
15:33 >> 20:12h

SP: Dudaš šesti, Tomašević sedma, Bolt diskvalifikovan

Srpski atletičar Mihail Dudaš osvojio je danas šesto mesto u desetoboju na Svetskom prvenstvu u južnokorejskom gradu Daegu, čime je ispunio olimpijsku normu.

Dudaš je sakupio 8.256 bodova, čime je popravio državni rekord od 8.117, koji je takođe on držao.

Dragana Tomašević

Reprezentativka Srbije Dragana Tomašević završila je današnje finale u bacanju diska kao sedma, sa učinkom od 62,48 metara.

Svetski rekorder na 100 metara, Jamajčanin Jusein Bolt diskvalifikovan je danas u finalu Svetskog prvenstva u Daeguu zato što je krenuo ranije, tako da je zlatnu medalju osvojio njegov zemljak Johan Blejk, sa vremenom od 9,92 sekunde.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Volter Diks sa 10,08, a bronzanu Kit Kolins iz karipske države Sent Kits i Nevis, sa vremenom od 10,09.

Trka na 100 metara završena je tako bez trojice trenutno najbržih atletičara, pošto su ranije zbog povrede odustali Jamajčanin Asafa Pauel i Amerikanac Tajson Gej.