Petak 27. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 07.08.2011.
16:55
Vestionline A

Topić postavio svetski rekord za veterane

Na državnom prvenstvu u Kragujevcu, srpski atletičar Dragutin Topić (40) preskočio je 224 centimetara u disciplini skok u vis i tako postavio novi svetski rekord za veterane.

Svetski prvak među veteranima - Dragutin Topić

Mlađi junior Miloš Raović (FAP) pobedio je na 400 metara rezultatom 48,60 i oborio državni rekord Jožefa Kerešija star 33 godine.

Biljana Topić trijumfovala je u troskoku (14,19 metara) potvrdivši normu za odlazak na prvenstvo Sveta u Daegu i Olimpijske igre u London. Odličan je bio i Asmir Kolašinac koji je pobedio u bacanju kugle (20,21m).

Dragutin Topić je sve bliži visini 2,28m, koja bi mu omogućila odlazak na šeste Olimpijske igre.

"Nadam se da ću ove godine preskočiti normu. Imam jedan san i jurim ga. Biljana je danas fantastično skakala, sada smo dosta rasterećeni i usmereni na SP u Daegu i dva velika takmičenja koja nas očekuju naredne godine", rekao je Topić.

Najuspešnija takmičarka prvog dana državnog šampionata bila je Mila Andrić (Novi Beograd), koja je pobedila u tri disicpline - 100m prepone (14,07), 400m (55,83) i 4x100m (48,22).

Dvostruku pobedu ostvario je Mirko Petrović na 1,500m (3:55,62) i na 10.000m (32:28,04).

Miloš Savić šampion je Srbije na 100m, kod seniorki najbolja je bila Tatjana Mitić (11,86), dok je na 110m prepone pobedio atletičar Crvene zvezde Milan Ristić sa 14,32. U bacanju koplja pobedila je naša rekorderka Tatjana Jelača (53,65m), a desetobojac Mihail Dudaš bio je najbolji u skoku u dalj - 7,26m.

U skoku s motkom pobedila je Jelena Radinović Vasić (4,20m), dok je u trci na 10 kilometara kod seniorki pobedila Ana Subotić sa rezultatom 35:47,30. Nenad Lončar šampion je Srbije u bacanju kladiva - 57,70, dok je titulu državne šampionke u odsustvu najbolje Dragane Tomašević odnela Dragana Savanović (37,65).

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online