0
Subota 30.07.2011.
13:19 >> 17:12h

Felpsu zlato na 100 metara delfin

Američki plivač Majkl Felps osvojio je zlatnu medalju u Šangaju na 100 metara delfin stilom.

Felps je u šangajskom finalu isplivao dve dužine bazena ovim stilom za 50,71 sekundi, drugi je rezultatom 51,15 bio Konrad Černijak iz Poljske, a treći Amerikanac Tajler Mekgil (51,26).

Holanđanki Inge Deker zlato na 50 leptir

Holandska plivačica Inge Deker osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na prvenstvu sveta u Šangaju. Deker je finalnu deonicu preplivala za 25,71 sekundi, ispred svetske rekorderke Šveđanke Tereze Alshamar, koja je osvojila srebro u vremenu 25,76 sekundi. Bronza je pripala Francuskinji Melani Anik rezultatom 25,86 sekundi.

Brazilcu Sijelu zlato na 50 metara slobodno

Brazilski plivač Sezar Sijelo osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara slobodnim stilom na prvenstvu sveta u Šangaju. Sijelo je deonicu preplivao za 21,52 sekunde, ispred Italijana Luke Dota koji je osvojio srebro u vremenu 21,90 sekundi.

Bronza je pripala Francuzu Alenu Bernaru - 21,92 sekundi.

Sijelo je svetski rekorder u ovoj disciplini rezultatom 20,91, ostvarenim u Sao Paolu decembra 2009. godine, neposredno pre nego što su zabranjeni visokotehnološki kostimi.

Amerikanka najbrža na 200 leđno

Američka plivačica Melisa Frenklin osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Šangaju u disciplini 200 metara leđnim stilom. Melisa (16) je u finalu trijumfovala rezultatom dva minuta i 5,10 sekundi.
Drugo mesto zauzela je Australijanka Belinda Hoking (2:06,06), a treća je bila Holanđanka Šeron van Ruvendal (2:07,78)

Rebeka Adlington osvojila titulu na 800 metara slobodno

Američka plivačica Rebeka Adlington osvojila je zlatnu medalju u disciplini 800 metara slobodnim stilom na prvenstvu sveta u Šangaju. Aktuelna olimpijska šampionka je stazu preplivala za 8:17,51 minuta, ispred braniteljke titule iz Rima 2009.

Dankinje Lote Fris koja je osvojila srebro rezultatom 8:18,20. Bronza je pripala Amerikanki Kejti Cigler u vremenu 8:23,36 minuta.

Amerikankama zlato u štafeti 4x100 mešovo

Američke plivačice osvojile su prvo zlato na prvenstvu sveta u štafeti 4x100 metara od 1998. godine. Reprezentativke SAD su u finalu šampionata u Šangaju bile najbrže rezultatom 3:52,36 minuta. Američka štafeta u sastavu Natali Kaflin, Rebeka Soni, Dena Volmer i Meliša Frenklin nadmašila je za više od tri sekunde drugoplasirane Kineskinje koje su osvojile srebro rezultatom 3:55,61 minuta.

Bronza je otišla u ruke Australijankama, koje su u cilj ušle u vremenu 3:57,13 minuta.