Petak 27. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 30.07.2011.
12:03

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/arhiva.vesti-online.com/1.0/system/frontend/views/helpers/Authoralias.php on line 10

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/arhiva.vesti-online.com/1.0/system/frontend/views/helpers/Authoralias.php on line 10

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/arhiva.vesti-online.com/1.0/system/frontend/views/scripts/open/news.phtml on line 73
A

Ujediniti tri titule!

Posle šampionskog IBF pojasa za Istočnu i Zapadnu Evropu, naš borac Aleksandar Petković želi da postane najbolji i u WBA I WBF verziji.

Petković sa šampionskim pojasom

Posle osvajanja titule šampiona u superteškoj kategoriji u IBF verziji za Istočnu i Zapadnu Evropu u Minhenu u maju ove godine, Aleksandar Petković iz Minhena je počeo pripreme za sledeći okršaj. Petković bi 14. oktobra, ponovo u Minhenu, trebalo da boksuje protiv Džonija Naparija iz Gane, koji je prvak Afrike u WBO verziji.

Ovaj meč pobedniku donosi tron interkontinentalnog šampiona u superteškoj kategoriji u WBA i WBF verziji, što znači i objedinjavanje titule. Petković očekuje da svog godinu dana starijeg protivnika savlada u Minhenu i da nastavi uspešan put ka vrhu najboljih svetskih superteškaša u WBA i WBF verziji.

"Moj sledeći rival je dobar bokser. Fizički je vrlo jak i do sada je imao 13 mečeva. Zabeležio je sve pobede, od toga osam nokautom. Već sam sa mojim trenerskim timom gledao neke njegove borbe i uočio sam da je dosta spor, što meni odgovara. Nadam se da ću ga u Minhenu savladati i objediniti titule u WBA i WBF verziji, odnosno postati interkontinentalni šampion u superteškoj kategoriji", kaže Petković.


U njegovom trenerskom timu je i dalje Milenko Radovanović iz Loznice s kojim je sačinio program priprema za meč 14. oktobra.

Veći deo priprema odradiće u Minhenu, nedelju dana planira da trenira na Kopaoniku, zatim dve u Garmiš-Partenkirhenu. Onda se vraća u Minhen u "Impekt fajt akademiju", gde će obaviti završni deo priprema za meč protiv šampiona Afrike.

Opasni Napari


Aleksandar Petković (30) je u profesionalnoj karijeri bio prvak Nemačke, internacionalni šampion Evrope u WBC, a u finalnom meču protiv Engleza Džonija Nelzona za titulu svetskog prvaka izgubio je preglasavanjem sudija.

 

Posle tri godine pauze, Petković se uspešno vratio u ring. Do sada je imao 48 profesionalnih duela, zabeležio je 40 pobeda, od toga 20 nokautom. Po četiri meča je boksovao nerešeno i izgubio.


Petkovićev protivnik Džoni Napari (31) je trenutno teži od Petkovića pet kilograma, ima manje profesionalnog iskustva u ringu, ali je nosilac pojasa šampiona Afrike u WBO verziji.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online