Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 30.06.2011.
12:43
Vestionline A

Pro Reko jači i od reprezentacije sveta

Evropski šampion Partizan ostao je bez dvojice sjajnih vaterpolista, reprezentativaca Srbije koji će dodatno pojačati ionako moćni Pro Reko. Ali, Partizan je ove sezone pokazao da se i bez tolikog novca može doći do visina. Upravo je u finalu Evrolige u Rimu savladao bogataški Pro Reko.

Filipu Filipoviću se pridružuju zemljaci iz Partizana

Vest o transferima Pijetlovića i Prlainovića i nije više vest. Ono što jeste interesantno to je činjenica da Pro Reko sada ima čak četvoricu centara, a moguće je da će doći i peti (Rumun Kozmin Radu)! Od te četvorice čak trojica su vrhunski, najbolji na svetu: Slobodan Nikić i Duško Pijetlović, kao i Crnogorac Boris Zloković. Četvrti je Federiko Lapena.

Pro Reko će tako u sastavu imati čak četvoricu Srba (Filipa Filipovića, Andriju Prlainovića, Duška Pijetlovića i Slobodana Nikića), mada je verovatno da će Nikić otići u Kamolji.

Uz njih, italijanski šampion ima dvojicu Crnogoraca - Zlokovića i Aleksandra Ivovića, kao i Hrvata Damira Burića (u narednoj sezoni i Sandra Sukna). Kad se tome doda i ubitačna mađarska trojka - Tibor Benedek, Norbert Madaraš i Tamaš Kašaš - jasno je da je reč o pravoj mašini za potapanje!

Naravno, ne treba smetnuti s uma ni italijanske reprezentativce iz Pro Reka - golmana Stefana Tempestija, potom Mauricija Feluga, Pjetra Filjolija... Svi oni ne mogu da igraju u italijanskom prvenstvu, pa zato Reko ima dva tima. Dosad je onaj jači igrao u Evroligi, a od naredne sezone igraće i u najvažnijem evropskom takmičenju, ali i u Jadranskoj ligi. U regionalnom takmičenju trebalo bi da igra i evropski šampion - Partizan. 

Prvak Italije i vicešampion Evrope Pro Reko naredne sezone će gotovo sigurno igrati u Jadranskoj ligi, izjavio je direktor tog takmičenja Milivoj Bebić.

"Velika je verovatnoća da će Pro Reko ući u Jadransku ligu. Oni su spremni da plate da bi igrali, odnosno da finansijski participiraju troškove. Treba, ipak, pričekati odluku Upravnog odbora", rekao je Bebić za sajt Crovaterpolo.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2025 © - vesti online