0
Subota 12.12.2009.
17:27

Silađi osvojio bronzu EP

Srpski plivač Čaba Silađi osvojio je bronzanu medalju u finale trke u disciplini 50 metara prsnim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u Istanbulu, pošto je deonicu preplivao za 26,31 sekundi, a to je ujedno i novi državni rekord Srbije.

Čaba Silađi je pre finala uspeo da uđe u finale sa trećim vremenom u polufinalu s rezultatom 26,37 sekundi.

"Zaista sam iznenađen, ali sam i presrećan, jer sam medalju osvojio u izuzetno jakoj konkurenciji, sa velikanima svetskog plivanja. Kvalitetno sam plivao celu trku i ova medalja biće mi veliki podstrek za dalji rad i još bolje rezultate", izjavio je Silađi posle trke.

Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Aleksander Hetland (26,19s), dok je srebro pripalo Italijanu Alesandru Terinu, koji je ostvario rezultat od 26,24 sekunde.

Srpska plivačica Nađa Higl nije uspela da se plasira u finale trke 100 metara prsnim stilom na EP. Higl je večeras u polufinalu ostvarila 11. rezultat u vremenu minut, šest sekundi i 41 stotinka. Najbrže vreme u polufinalu imala je Holanđanka Moniek Nijhuis (1:05.14).

Nađa Higl je juče osvojila srebrnu medalju u disciplini 200 metara prsnim stilom.

Srpska plivačica Marica Stražmešter nije uspela da se plasira u finale u trci 50 metara leđno na EP.

Stražmešter je večeras u polufinalu zauzela 14. mesto s rezultatom 27,65 sekundi.

Najbrže vreme u polufinalu imala je Beloruskinja Aleksandra Herasimenija (26,30).