0
Subota 12.03.2011.
15:53

Kostelić osvojio veliki Kristalni globus

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić obezbedio je prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa za sezonu 2010/2011.

Kostelić je osvojio 21. mesto u subotnjem spustu u norveškom Kvitfjelu, što mu je bilo dovoljno da nekoliko trka pre kraja sezone obezbedi prvu poziciju u Svetskom kupu.

Kostelić je osvojio 1.324 poena, dok je na drugoj poziciji Švajcarac Didije Kuše s 806. Treći je njegov zemljak Karlo Janka sa 738 bodova.

Prvo mesto u subotnjem spustu osvojio je Austrijanac Mihael Valhofer (1:45.92) ispred zemljaka Krausa Krola (1:46.05) i Švajcarca Beata Feuza (1:46.23).

Naredna trka u Svetskom kupu u konkurenciji skijaća biće održana u nedelju u Kvitfjelu, a na programu je superveleslalom.

Marliz Šild osvojila mali Kristalni globus u slalomu

Austrijska skijašica Marliz Šild pobednica je subotnjeg slaloma voženog u češkom mestu Spindleruv Mlin, koji se boduje za Svetski kup.

Šild je do nove pobede u sezoni stigla u vremenu minut, 43 sekunde i 85 stotinki. Drugo mesto osvojila je njena zemljakinja Katrin Cetel, koji je za pobednicom kasnila 93 stotinke. Treće mesto pripalo je Slovenki Tini Maze, koja je zaostala sekundu i 16 stotinki.

Prvo mesto u generalnom plasmanu Nemica Marija Riš s 1.678 bodova, dok je druga Lindzi Von, koja je osvojila 1.655, dok je Marliz Šild osvojila mali Kristalni globus u slalomu.

Naredno takmičenje u konkurenciji skijašica biće održano 16. marta u švajcarskom Lencerhajdeu, a na programu je spust.