Četvrtak 03.12.2009.
09:30
Vestionline, Tanjug A

Oradea - Partizan 9:10

U meču četvrtog kola Evrointer-lige vaterpolisti beogradskog Partizana u rumunskom gradu Oradei savladali su istoimni klub sa 10:9 (4:3:, 5:1, 0:2, 1:31).

U bazenu Sportskog kompleksa, pred oko 400 gledalaca, sudili su: Vekerdi i Orvoši (Rumunija).

Isključenja: Oradea 4, Partizan 10 puta.

Oradea: Barat, Samuilo 1, Bajdok 1, Đakonu 1, Malaj, Popoviči, Stramovecki, Kinčez 2, A.Kretu, Mobiadori 1, Kadar 2, Negreanu 1, D.Kretu.

Partizan: B.Mitrović, Mirković, D.Marković, Korolija 2, Aleksić, Popović, Prlainović 3, Dedović, Avramović 2, S.Mitrović 2, Ćuk 1, Gak, Živojinović, Radović.

"Crno-beli" su na prvom gostovanju u Evrointer-ligi zabeležili i četvrtu pobedu za redom.

Iako oslabljen neigranjem Vujasinovića, Gocića, Pijetlovića, Rađena i Sora, Beograđani su uspeli da sa "vrućeg" bazena donesu tri boda. Bio je to susret sa dva potpuno različita poluvremena.

U prvom su domirali gosti, koji je ostvarili, činilo se, nedostižnu prednost od 9:4. Međutim, u drugih 16 minuta Oradea je iskoristila domaćinsko suđenje i 4,33 minuta pre kraja uspela da izjednači na 9:9. Zatim su Rumuni imali i peterac, kojeg je odbranio Branislav Mitrović.

Gol odluke je delo Marka Avramovića 2,05 minuta pre kraja. Domaći su imali veliku želju da osvoje veliki bod, ali je mirnoća i koncetracija gostiju u tim trenucima bila presudna.

Zanimljiv je podatak da je Partizan imao samo četiri puta igrača više, a domaćin čak 10.

U preostalim sinoćnjim utakmicama Evrointer-lige u vaterpolu Vašaš je pobedio Honved sa 8:5, a Ferencvaroš Seged sa 9:5.

Partizan .............4 4 0 0 41:21 12
Vašaš ................6 3 1 2 47:39 10
Vojvodina ............3 3 0 0 25:17 9
Farencvaroš ........5 3 0 2 36:37 9
Seged ................4 2 1 1 29:25 7
Eger ...................4 2 0 2 36:33 6
Honved ...............5 2 0 3 40:44 6
Kossice ..............4 1 0 3 21:36 3